• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

سه دلیل هم برای استفاده از عینک بلوکات و بلوکنترل

از آنجایی که این روزها همه ما زمان زیادی را در مقابل صفحات نمایشگر دیجیتالی می‌گذرانیم، مراقبت از چشم‌ها دربرابرنور آبی اهمیت بسیار بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است. تقریباً از هر 10 بزرگسال، 6نفر پس از بیش از 2 ساعت استفاده از این وسایل، علائم فشار چشم دیجیتالی را تجربه می‌کنند. نشانه‌های خستگی چشم دیجیتال شامل سردرد، تاری دید و خشکی چشم است. عینک‌های بلوکات و بلوکنترل که دارای فناوری فیلتر نور آبی هستند، می‌توانند به رفع برخی از علائم مرتبط با استفاده طولانی مدت از دستگاه‌های دیجیتال کمک کنند. در این مقاله بیشتر به موضوع اهمیت و مزیت استفاده از عینک‌های بلوکات و بلوکنترل پرداختیم. پس تا انتها آن را بخوانید.

 عینک نور آبی

 

عینک نور آبی چیست؟

عینک‌ مخصوص نور آبی دارای لنزهایی هستند که قرار گرفتن در آماج نور آبی را محدود می‌کنند. نور آبی در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، رایانه‌ها، برخی از لامپ‌ها و نور خورشید یافت می‌شود.ثابت شده است که این طول موج خاص نور به طور بالقوه به شبکیه چشم آسیب می‌رساند و می‌تواند منجر به اختلال بینایی شود. عینک‌های فیلتر کننده نورآبی که دارای عدسی بلوکات و بلوکنترل هستند، می‌توانند از آسیب‌های وارده به چشم بکاهند و علائم سندرم بینایی رایانه (نام دیگر فشار چشم دیجیتالی) را بهبود بخشند. حتی اگر نیازی به عینک طبی ندارید، اما با وسایل الکترونیکی زیاد کار می‌کنید، بهتر است از یک عینک با فناوری مسدود کننده نور آبی استفاده کنید. این روزها بسیاری از افراد حداقل چندین ساعت  از روز را صرف تماشای صفحه نمایشگرهای دیجیتال می‌کنند. پس استفاده از عینک نور آبی یکی از ضروریات زندگی مدرن به حساب می‌آید.

چند دلیل مهم برای استفاده از عینک‌های بلوکات و بلوکنترل وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

خستگی چشم را با عینک نور آبی از بین ببرید

 

دلیل اول: با عینکهای مسدود کننده نور آبی، ناراحتی چشم را از بین ببرید

استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی می‌تواند منجر به ابتلا به سندرم بینایی رایانه یا فشار چشم دیجیتالی شود. عینک‌هایی با فناوری فیلتر نور آبی می‌توانند تمرکز فرد را افزایش و فشار چشم را کاهش دهند. در نتیجه استفاده از این نوع عینک‌ها، چشمان فرد کمتر احساس خستگی می‌کند و بهره‌وری او نیز بیشتر خواهد شد. راه دیگر برای کاهش فشار چشم این است که مطمئن شوید که به طور منظم به چشم‌ها استراحت می‌دهید و قانون 20-20-20 را رعایت می‌کنید.

بهتر بخوابید

 

دلیل دوم: با عینک مسدود کننده نور آبی بهتر بخوابید

یکی از شگفت‌انگیزترین تأثیرات قرار گرفتن در آماج نمایشگرها، تأثیر منفی روی الگوی خواب افراد است. نور آبی دارای فرکانس انرژی بالایی است که می‌تواند هوشیاری را افزایش داده و ترشح ملاتونین را در بدن (که به القای خواب کمک می‌کند) به تاخیر بیاندازد. به طور کلی، همه ما باید یک تا دو ساعت پیش از خواب از وسایل نور آبی استفاده نکنیم. عینک‌های مسدود کننده نور آبی می‌توانند تاثیر نور آبی را کاهش دهند و به ما کمک کنند تا اگر قبل از خواب از نمایشگرهای دیجیتالی استفاده کردیم، همچنان خواب خوبی داشته باشیم. اما بهترین گزینه این است که قبل از زمان خواب، کار با وسایل الکترونیکی را کنار بگذاریم.

پیشگیری از دژنراسیون ماکولا با عینک بلوکات

 

دلیل سوم: عینک‌های مسدود کننده نور آبی از ابتلا به دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) جلوگیری می‌کنند

AMD یا دژنراسیون ماکولا از عوامل اصلی نابینایی در جهان است. لنزهای مسدود کننده نور آبی می‌توانند با جلوگیری از تاثیر منفی نور آبی  روی چشم‌ها، از این بیماری جلوگیری کرده یا آن را به تاخیر بیاندازند.

 

بنابراین نتیجه می‌گیریم با گسترش فناوری، روند استفاده از عینک‌های مسدودکننده نور آبی نیز بیشتر شود. ما در گروه عدسی‌های هایویژن محصولی داریم که مناسب کار با رایانه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.