• manouchehri

  optical center

  www.mocoptic.com

عینک ارزان چه فرقی عینک گران دارد؟

 

در این مقاله به تفاوت عینک های گران و ارزان قیمت پرداختیم . چرا بعضی از عینک ها گران هستند و چرا باید برای بعضی عینک ها هزینه بیشتری پرداخت کرد؟

اگر به دنبال بهترین عینک هستید، باید برای چه چیزی هزینه ‌کنید؟ اپتومتریست نسخه شما را می‌نویسد، اما می‌توانید عینک خود را از هر جایی تهیه کنید. هنگام تصمیم در مورد لنزهای ارزان و گران قیمت و هزینه‌ای که می‌پردازید باید اطلاعات بیشتری داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با نیازهای بینایی خود در نظربگیرید.

بسیاری از افراد، قیمت گران را مساوی با کیفیت بالا و قیمت ارزان را مساوی با کیفیت پایین فرض می‌کنند. اما متخصصان می‌گویند نیازی نیست که عینک شما خیلی گران باشد تا دید واضحی به شما بدهد. اگر به دنبال کاری برای انجام کار هستید، لنزهای ارزان‌ترهرگز گزینه‌های بدی نیستند. اما اگر به دنبال خرید عدسی عینک ارزان‌قیمت هستید، باید برای چه چیزی هزینه کنید؟

 تفاوت عینک ارزان و گران قیمت


لنزهای مقرون به صرفه

لنزهای ارزان‌تر معمولاً از مواد رایج عدسی ها استفاده می‌کنند. اما می‌توانند دید واضحی را با توجه به بودجه هزینه شده به شما ارائه دهند. به طور کلی، هر چه قیمت لنز شما کمتر باشد، امکانات کمتری در دسترس خواهید داشت. گاهی‌اوقات شما یک لنز شخصی‌تر را فدای عینکی مقرون به صرفه‌تر می کنید. اگر می‌خواهید عینک مقرون به‌صرفه تری را انتخاب کنید، باید قبل از خرید به آنچه برای بینایی خود به آن نیاز دارید، فکر کنید.

 راحتی خرید

می‌توانید لنزهای ارزان‌تر را از مکان‌های مختلف خریداری کنید. مثلاً از یک فروشگاه عینک کوچک، مرکز بینایی یا حتی یه صورت آنلاین. اگر به عدسی ارزان‌تری نیاز دارید، راحت‌تر می‌توانید انتخاب کنید. شما می‌توانید عینک جدیدتان را بدون نیاز به ترک کاناپه خود سفارش دهید. با لنزهای ارزان‌تر، آنچه را که برای داشتن دید واضح نیاز دارید، دریافت می‌کنید؛ اما باید بدانید که گزینه‌های گران‌تر، یک عینک شخصی‌تر را به شما می‌دهند.

لنزهای گران قیمت: برای چه چیزی هزینه می‌کنید؟

همه سزاوار دید واضح هستند، اما برخی مایلند برای لنزهای با کیفیت بالا با ویژگی‌های اضافی و سفارشی‌سازی هزینه بیشتری بپردازند. این لنزها قابل تنظیم هستند. می‌توانید رنگ لنز، پوشش ضد بازتاب یا فناوری ضد خش را به عینک خود اضافه کنید. می‌توانید لنز طراحی شده را برای چندین نسخه، از جمله لنزهای دو کانونه، سه کانونه و لنزهای تدریجی بسازید.

تفاوت عینک ارزان با گران


به‌طور کلی، هزینه عدسی عینک شما به مجموعه‌ای از عوامل بستگی دارد که عبارتند از جمله کیفیت لنز، ویژگی‌ها، سفارشی‌سازی و خدماتی که پس از خریداری آن دریافت می‌کنید. اگر می‌خواهید عینک باکیفیت و بدون هیچ پوشش اضافی را داشته باشید، باز هم ممکن است صورت حساب شما گران شود. اگر نمی‌دانید چرا باید برای لنزهای گران قیمت هزینه کنید، در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می‌کنیم:

 مواد عدسی با کیفیت بالا

گزینه‌های متعدد، تفاوت قیمت بیشتری را ایجاد خواهد کرد.علاوه بر لنزهای شیشه‌ای یا پلاستیکی استاندارد، انواع دیگری نیز وجود دارد، از جمله:

 • لنزهای Trivex
 • لنزهای پلاستیکی با شاخص بالا
 • لنزهای آسفریک
 • لنزهای پلی کربنات

هر نوع لنزی مزایای مختلفی را به کاربر خود ارائه می‌دهد. برخی از آنها در برابر ضربه مقاوم، سبک‌تر یا نازک‌تر هستند. تصمیم‌گیری نهایی معمولاً به اولویت شما بستگی دارد. به طور کلی، یک لنز سفارشی‌تر یا با کیفیت تر ممکن است بیشتر از لنزهای استاندارد روی هزینه شما تأثیر بگذارد. قبل از اینکه به دنبال یک جفت لنز جدید بگردید، به سبک زندگی و ویژگی‌های مورد نیاز خود فکر کنید.

ویژگی‌های لنز

علاوه بر نوع ماده‌ای که در لنز شما استفاده می‌شود، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که به عینک شما احساس شخصی می‌دهد. اگر از پیرچشمی رنج می برید، ممکن است نسخه‌های متعددی داشته باشید که در طول روز بین آنها جابجا می‌شوید. یکی از ویژگی‌های مشترک، افزودن چندین نسخه در یک لنز است. لنزهای استاندارد یک نسخه دارند، اما لنزهای چند کانونی برای افرادی که به 2 یا بیشتر نسخه در یک لنز نیاز دارند، در دسترس هستند. انواع مختلفی از لنزهای چند کانونی وجود دارد که عبارتند از:

 • دو کانونه
 • سه کانونه
 • لنزهای تدریجی یا پروگرسیو

اگر به چندین نسخه نیاز دارید، قبل از تصمیم‌گیری نهایی، در مورد لنزهای چند کانونه تحقیق کنید. راحتی این عدسی‌ها احتمالاً ارزش هزینه کردن را دارد. لنزهای چند کانونه زیادی وجود دارد، اما دانستن آنچه برای عینک جدید خود نیاز دارید، می‌تواند در هزینه‌های شما بسیار موثر باشد.

عینک ارزان چه خصوصیاتی دارد
 سفارشی‌سازی لنز

امروزه با لنزها، پوشش‌های اضافی و کاربردی زیادی وجود دارد. اگر در طول روز ساعات طولانی را در مقابل رایانه خود هستید، یک پوشش ضد بازتاب می‌تواند تابش خیره کننده را به لنزهای شما کاهش دهد. علاوه بر آن پوشش بلوکنترل یا بلوکات نیز انتخاب بسیار مناسبی است. پوشش ضد خش نیز می‌تواند از لنزهای شما در برابر خراش افتادن محافظت کند.

پوشش‌ها و امکانات ویژه لنز عبارتند از:

 • قابل رنگ بودن لنز
 • پوشش ضد بازتاب یا آنتی رفلکس
 • لنزهای فتوکرومیک
 • لنزهای پلاریزه
 • پوشش ضد خش

این سفارشی‌سازی‌ها می‌تواند به عینک شما عملکرد بیشتری بدهد، اما شاید کمی گران باشد. باید قبل از تصمیم‌گیری نهایی تعیین کنید که آیا نیاز به شخصی‌سازی لنز دارید یا خیر.

 کمک حرفه‌ای وعملی

امروزه برخی از مردم به صورت آنلاین و از فروشگاه‌های اینترنتی خرید می‌کنند، اما بسیاری از افراد هنوز هم عینک‌های خود را از عینک‌ فروشی‌ها، خریداری می‌کنند. در هنگام تهیه عینک از راهنمایی‌های متخصص کمک بگیرید. آنها می‌توانند به هر پرسش یا نگرانی شما پاسخ دهند و به شما کمک کنند تا عینک ایده‌آل خود را بخرید. یک عینک مناسب ممکن است ارزش هزینه اضافی را نیز داشته باشد.

قبل از خرید تحقیق کنید

پیش از خرید عینک همیشه به این فکر کنید که لنزهای شما سرمایه‌ای برای دید بلند مدت و شفاف شما هستند. قبل از تصمیم‌گیری نهایی، مشخص کنید که بینایی شما به چه چیزی نیاز دارد. در مورد مواد لنز، ویژگی‌ها و سفارشی‌سازی‌های مورد نیاز خود تحقیق کنید و اگر پرسشی دارید از متخصصان بپرسید.