• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

آیا  سپری کردن زمان طولانی مقابل صفحه نمایش برای بچه ها بد است؟

وارد اتاق خواب پسرتان می شوید تا  به او شب بخیر بگویید اما متوجه می شوید که او  در رختخواب در حال بازی است یا دخترتان در حالیکه قرار است درس بخواند مشغول پیام دادن است.

تلفن های هوشمند از کودکان امروزی جدایی ناپذیر هستند  اما باید بدانیم که ممکن است خواندن و بازی با این دستگاه های دم دستی، به دید آنها آسیب برساند.

برای کاهش زمان استفاده از صفحه نمایش ، برخی از والدین ناهار را ممنوع می کنند. این مورد هم در بزرگسالان و هم برای کودکان صدق می کند. در بعضی از خانه ها نیز بازی کردن یا  دادن پیام کوتاه باید دو ساعت قبل از خواب متوقف شود.

برای متوقف کردن زمان استفاده ازصفحه نمایش ، برخی از مادران و پدران محدودیت زمانی را برای استفاده روزانه از دستگاه فرزندان خود تعیین می کنند. به عنوان مثال ، همین که  دو ساعت تمام شد، دیگر زمان دادن  پیامک ، بازی یا تماشای ویدئو نیست.

 

 

 

تعریف "مدت زمان استفاده از صفحات نمایش دیجیتالی":

طبق آمار 72 درصد از فرزندان در آمریکا به طور مرتب بیش از دو ساعت زمان را در مقابل صفحه نمایش سپری می کنند. بسیار محتمل است كه بیشتر بچه ها در واقع وقت بیشتری را از آنچه والدینشان تصور می كنند، صرف نگاه كردن به صفحه ها می كنند.با بزرگ شدن بچه ها ، زمان استفاده از صفحه نمایش نیز افزایش می یابد و حتی کودکان بسیار کم این روزها روزانه مقدار قابل توجهی از وقت خود را صرف دیدن صفحه نمایش می کنند. طبق گفته های Common Sense Media ، کودکان خردسال در ایالات متحده هر روز ساعاتی را در حال استفاده از دستگاه های دیجیتال می گذرانند:

کودکان زیر 2 سال: 42 دقیقه در روز

کودکان در سنین 2 تا 4: 2.5 ساعت در روز

کودکان 5 تا 8 ساله: تقریباً 3 ساعت در روز

ممکن است زمان زیاد نگاه کردن به صفحه نمایش برای بچه ها مشکل ایجاد کند؟ باید گفت 30 درصد والدین گزارش می دهند که فرزندانشان حداقل یکی از علائم زیر را بعد از قرار گرفتن در معرض بیش از دو ساعت زمان صفحه نمایش در روز تجربه می کنند:

سردرد درد گردن / خستگی یا سوزش چشم ، چشمان خشک یا تحریک شده طول توجه را کاهش می دهد. رفتار ضعیف تحریک پذیری هر یک از این علائم به طور بالقوه می تواند بر عملکرد درسی و تعاملات اجتماعی تأثیر بگذارد. افزایش سریع نزدیک بینی، در سراسر جهان با افزایش استفاده و قرار گرفتن در معرض وسایل الکترونیکی مرتبط است.به عنوان مثال ، در سنگاپور 65 درصد دانش آموزان پایه 6 به نزدیک بینی  مبتلا هستند. در ایالات متحده و اروپا ، که میزان نزدیک بینی به طور سنتی کمتر بوده است ، در حال حاضر حدود نیمی از بزرگسالان جوان در مقایسه با 25 درصد در دهه 1970 از نزدیک بینی رنج می برند.

چرا نور آبی می تواند برای شما بد باشد؟

صفحه نمایش های LED رایانه ها و دستگاه های دیجیتال قابل حمل طیف گسترده ای از نور مرئی را گسیل می کنند. بیشتر این صفحات نوری بی ضرر هستند ، اما بخشی از نور گسیل شده توسط این پرده ها ، نور مرئی نسبتاً پر انرژی است که "نور آبی" نام دارد.نور آبی طول موج کوتاه تری دارد و انرژی بالاتری نسبت به دیگر پرتوهای قابل مشاهده دارد. پژوهش های آزمیشگاهی نشان می دهد که گروه های خاصی از نور آبی ممکن است با گذشت زمان برای شبکیه چشم حساس باشند.