• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

چگونه رنگ قاب عینک خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مناسب برای فریم ممکن است کار سختی باشد؛ زیرا انتخاب رنگ مناسب (یا اشتباه) تفاوت زیادی را در ظاهر شما ایجاد خواهد کرد. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا رنگ فریم مناسب عینک خود را انتخاب کنید.

در حالت ایده‌آل، فریم‌های شما باید سایه‌ای باشند که با رنگ پوست، رنگ مو و رنگ چشم‌تان تضاد داشته باشد. فریم‌های رنگ خنثی مانند مشکی و قهوه‌ای همه جایی هستند و برای هر کسی مناسب هستند، اما اگر می‌خواهید ظاهری با رنگ داشته باشید تا ظاهرتان جذاب باشد، در این مقاله نحوه انتخاب قاب‌های رنگی آورده شده است.

به یاد داشته باشید که ابتدا فرم صورت خود را پیدا کنید تا بفهمید که چه مدل عینکی برای شما مناسب است.

انتخاب قاب عینک

رنگ قاب خود را با رنگ پوست خود هماهنگ کنید

هنگامی‌که افراد فریم عینک را انتخاب می‌کنند، اغلب رنگ پوست نادیده گرفته می‌شود، اما این فاکتور برای انتخاب رنگ مناسب بسیار مهم است. به عنوان یک قاعده، دو دسته رنگ پوست وجود دارد - گرم و سرد.

برای اینکه بفهمید چه رنگ پوستی دارید، مقداری جواهرات طلا و نقره را در نور روز روی صورت خود نگه دارید. اگر طلا باعث می‌شود که شما بیدارتر به نظر برسید و رنگ پوست شما را تکمیل کند، ته رنگ گرمی دارید. اگر نقره بیشتر شما را متملق می‌کند، ته رنگ سردی دارید.

انتخاب عینک


بهترین رنگ قاب عینک برای بلوندها

بلوندهای باحال: عینکی با فریم خاکستری، لاک پشتی تیره، صورتی، آبی یا بنفش مناسب است. سعی کنید از فریم هایی با رنگ های طلایی یا زرد پرهیز کنید، زیرا این کار صورت شما را محو می‌کند و رنگ زرد با ته مایل به آبی پوست شما برخورد می‌کند.

بلوندهای گرم: به سراغ رنگ‌های گرم و آفتابی با ته مایه‌های طلایی مانند مرجانی، هلویی، قرمز، لاک‌پشتی روشن و کهربایی بروید. شما همچنین می‌توانید سبز جنگلی بپوشید - این رنگ به ویژه اگر چشمان سبز یا آبی دارید، جذاب است. از هر رنگی با رنگ های یخی مانند آبی روشن و صورتی کم رنگ اجتناب کنید.

انتخاب رنگ فریم

بهترین رنگ قاب عینک برای سبزه ها

سبزه‌های باحال: سبزه‌هایی با ته‌رنگ‌های سرد می‌توانند از رنگ‌ها لذت زیادی ببرند. به شما رنگ‌های سبز سرد، بنفش و قرمزهای پایه آبی مانند یاقوتی و گیلاسی می‌آید. فریم‌های مشکی و همچنین لاک‌پشت تیره نیز بسیار جذاب هستند. از هر چیزی که خیلی کم رنگ است، مانند کرم، خاکستری روشن یا پاستل اجتناب کنید.

سبزه‌های گرم: به سراغ قاب‌هایی با ویژگی‌های طلایی متالیک بروید. این رنگ‌ها برای شما عالی به نظر می‌رسند. از نظر رنگ، لاک‌پشت روشن، کهربایی، سفید کرمی و سبز تیره‌تر رنگ پوست شما را تکمیل می‌کنند. از رنگ‌های روشن اجتناب کنید. زیرا ظاهر کلی شما را خیلی شلوغ می‌کند.

بهترین رنگ قاب عینک برای موهای قرمز

به مو قرمزها رنگ سبز، پررنگ تر، تیره‌تر و قاب های لاک پشتی و مشکی می‌آید. همچنین رنگ های قهوه‌ای مایل به قرمز، طلایی، مسی و قرمز تیره تر نیز برای این افراد مناسب است. ترفند این است که اجازه دهید فریم های شما مکمل موهای شما باشد، نه اینکه به آن جور نشود. از هر چیزی با رنگ های خاکستری یا زرد مانند سفید مایل به کرم و بژ اجتناب کنید. این رنگ ها با موهای شما تداخل می‌کنند.

عینک

بهترین رنگ قاب عینک برای موهای مشکی

موهای مشکی پایه‌ای غنی برای ایجاد ظاهری پیچیده و هماهنگ ایجاد می‌کنند. رنگ‌ های سیاه، اونیکس یا لاک پشت تیره را برای تکمیل موهای خود امتحان کنید. اگر رنگ پوست گرم‌تری دارید، می‌توانید از رنگ‌های روشن مانند زرد قناری، صورتی تند و سبز لیمویی نیز استفاده کنید. به افرادی که رنگ‌های سردتر با موهای مشکی دارند، رنگ سبز تیره، سایه‌های بنفش عمیق‌تر و عینک‌هایی با مایه‌ی نقره‌ای می‌آید.

بهترین رنگ قاب عینک برای موهای خاکستری

موهای خاکستری پایه‌ای عالی برای آزمایش رنگ‌های جسورانه ایجاد می‌کنند. سعی کنید فریم‌هایی با فریم‌های قرمز گیلاسی، آبی اقیانوسی یا سبز جنگلی را انتخاب کنید. از فریم‌هایی با رنگ‌های زرد یا قهوه‌ای دوری کنید - این فریم‌ها رنگ پوست شما را کدر می‌کنند.

 
انتخاب قاب عینک

رنگ قاب خود را با رنگ چشم خود هماهنگ کنید

هنگامی‌که برخی از رنگ‌های فریم را که متناسب با رنگ پوست و نوع موی شما هستند، بررسی کردید، می‌توانید تشخیص دهید که کدام رنگ فریم عینک مکمل رنگ چشم شما است.

چشم‌های خاکستری: فریم‌های رنگارنگ و طرح‌دار به خوبی کار می‌کنند، زیرا چشم‌های خاکستری شما پایه‌ای خنثی برای رنگ‌های روشن ایجاد می‌کنند.

چشم‌های قهوه‌ای یا فندقی: بیشتر چشم‌های قهوه‌ای با رنگ‌های گرم‌تر مانند طلایی، سبز و زرد تیره‌تر به خوبی کار می‌کنند.

چشم‌های آبی: چشم‌های آبی رنگ‌های آبی، خاکستری را تکمیل می‌کنند و همچنین طرح‌های تیره‌تر لاک پشتی یا قاب‌هایی با قهوه‌ای پررنگ را تکمیل می‌کنند.

چشمان سبز: به سراغ رنگ های خاکی تیره با رنگ های طلایی بروید. اگر به دنبال آزمایش رنگ هستید، به دنبال رنگ های صورتی و بنفش روشن تر باشید.