• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

آیا می‌توانید برای مطالعه از لنزهای تماسی استفاده کنید؟

با افزایش سن  به خصوص در افراد بالای 40 سال، بینایی شروع به تغییر می کند. اگر از خود می‌پرسید «چرا چشم من تار می‌شود؟» و تمرکزتان روی چیزهایی که به چشمان شما نزدیک‌تر هستند، سخت‌تر و باعث تاری دیدتان شده است (حتی زمانی که از لنز تماسی‌ استفاده می‌کنید)، احتمال دارد در شروع ابتلا به بیماری پیرچشمی باشید.

در این سنین معمولاً تغییرات در توان نسخه به جای ناگهانی تدریجی است واین بخشی طبیعی از روند پیری چشم شما محسوب می‌شود. این عارضه که پیرچشمی نامیده می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که عدسی داخل چشم انعطاف‌پذیری کمتری پیدا می‌کند و تمرکز فرد را روی چیزهای نزدیک دشوارتر می‌کند. بنابراین، اگر بیش از 40 سال سن دارید و متوجه شدید که در مطالعه مشکل دارید، باید به متخصص مراجعه کنید چرا که احتمالاً دچار پیرچشمی شده‌اید.

 آیا می‌توانید برای مطالعه از لنزهای تماسی استفاده کنید؟


اگر فقط از عینک برای مطالعه استفاده می‌کنید، می‌توانید از لنز استفاده کنید؟

آیا می توانید برای خواندن کتاب و مطالعه از لنز استفاده کنید؟بله! بسیاری از افراد به جای اینکه هر جا که می‌روند، عینک مطالعه را در اختیار داشته باشند، از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند و یک عینک مطالعه را در ماشین، میز، کیف یا جیب به همراه دارند. راه‌حل های مختلفی برای اصلاح پیرچشمی وجود دارد، مانند لنزهای تماسی دو کانونی (بایفوکال) و لنز چند کانونی (مولتی فوکال)، که برای افراد مبتلا به پیرچشمی طراحی شده است که مشکل تمرکز بر روی اشیاء نزدیک دارند.

لنزهای تماسی چند کانونی، لنزهای تماسی با توان تجویزی چند تایی برای تصحیح مشکلاتی مانند پیرچشمی، با توان لنزهایی هستند که دید در فواصل نزدیک، متوسط ​​و طولانی را تکمیل می کنند. از آنجایی که لنزهای چند کانونی دارای چندین نسخه توان هستند، حتی اگر فقط برای مطالعه به عینک نیاز دارید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.


بهترین لنز تماسی برای مطالعه
 لنز تماسی برای مطالعه و دید دور

لنزهای چند کانونی در طول سال‌ها به لطف نوآوری در ساخت لنز، بسیار ارتقاء یافته‌اند و بر اساس نیازهای خاص شما در طرح‌های مختلف در دسترس هستند. یکی از انواع طراحی لنزهای چند کانونی، طراحی دو کانونی است که دارای دو توان لنز مجزا است - یکی برای دید راه دور و دیگری برای دید نزدیک. این نوع لنز معمولاً تصحیح بینایی را برای دید دور در بالای لنز و تصحیح نزدیک در پایین متمرکز می کند. شاید رایج‌ترین نوع لنزهای تماسی، لنزهای چند کانونی تدریجی باشند، که تغییر تدریجی در توان لنز برای ایجاد یک انتقال بصری طبیعی از دور به نزدیک دارند.

لنزهای تماسی چند کانونی، برای تصحیح دید نزدیک و دور بسیار عالی هستند و از آن به‌عنوان یک راه حل ایده آل برای افراد مبتلا به پیرچشمی که می خواهند عینک مطالعه خود را کنار بگذارند، یاد می کنند. برای حصول بهترین نتیجه، بهتر است استفاده از لنزهای چند کانونی را در مراحل اولیه پیرچشمی شروع کنید، زیرا در این مرحله راحت‌تر از زمانی که نیاز به اصلاح قوی‌تری برای خواندن دارید، می‌توانید با آن‌ها سازگار شوید.

بهترین لنزهای تماسی برای مطالعه

لنزهای چند کانونی به طور کلی بهترین لنزهای تماسی برای خواندن هستند. این لنزها معمولاً بر روی پلاستیک های هیدروژل ساخته می‌شوند، به این معنی که پوشیدن آن‌ها راحت است و به راحتی می‌توان به آن‌ها عادت کرد. همچنین این نوع لنزها در مرطوب نگه داشتن چشم ها برای افرادی که مستعد خشکی چشم هستند، کمک می‌کند. اگر زمان زیادی را صرف خواندن از روی صفحه نمایش می‌کنید، ممکن است بخواهید با عینک آبی نور از چشمان خود در برابر فشار چشم محافظت کنید. مدت زمان طولانی در مقابل صفحه نمایشگر به خصوص در نور کم می‌تواند چشمان شما را تحت فشار قرار دهد. عینک نور آبی، نور آبی را از نور سفید گسیل شده از صفحه نمایشگر را فیلتر و از چشمان شما در برابر فشار بیش از حد محافظت می‌کند.