• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

در جراحی آب مروارید تاخیر نکنید

آکادمی چشم‌ پزشکی آمریکا از سالمندان می‌خواهد که از خطرات نادیده گرفتن علائم آب مروارید آگاه باشند. آب مروارید، علت اصلی اختلال بینایی در افراد سن بالا است و بیش از نیمی از آمریکایی‌ها را تا سن 80 سالگی تحت تاثیر قرار می‌دهد. تأخیر در تشخیص و درمان آب مروارید با افزایش سن می‌تواند خطر نابینایی دائمی را در سالمندان افزایش دهد و منجر به آسیب جسمی و روانی شود.

 

جراحی آب مروارید


آب مروارید در اثر کدر شدن عدسی چشم ایجاد می‌شود و بیشتر در بین افراد مسن شایع است؛ چرا که این بیماری با افزایش سن ایجاد می‌شود. بسیاری از سالمندان با آب مروارید کنار می‌آیند - به جای اینکه به دنبال درمان پزشکی باشند، از دست دادن بینایی را به عنوان بخشی اجتناب‌ناپذیر از روند پیری می‌پذیرند. اما از این موضوع غافل هستند که ناتوانی ناشی از تاری دید، عدم تشخیص و درمان نشدن آب مروارید می‌تواند منجر به خطرات جسمی مانند سقوط یا برخورد با اشیاء و همچنین آسیب‌های روانی مانند افسردگی و انزوای اجتماعی شود. علاوه‌بر‌این، هرچه انواع پیشرفته‌تر آب مروارید درمان نشوند، ترمیم موفقیت‌آمیز آسیب وارده به چشم دشوارتر می‌شود.

آب مروارید


بزرگسالان 65 ساله و بالاتر باید معاینه چشمی منظم داشته باشند تا از نظر پیشرفت آب مروارید،  ابتلا به سایر بیماری‌های شایع چشم، مانند دژنراسیون ماکولا (AMD) و گلوکوم مرتبط با سن، بررسی شوند. افراد مبتلا به دیابت، سابقه خانوادگی آب مروارید و کسانی که سیگار می‌کشند، در معرض خطر ابتلا به آب مروارید هستند. علائم رایجی مانند تاری دید، کمتر شفاف دیدن رنگ‌ها و هاله‌های نور، ممکن است با ایجاد آب مروارید قابل توجه باشند. آب مروارید تقریباً همیشه با جراحی قابل درمان است، اما ممکن است تا زمانی که انجام فعالیت‌های روزانه دشوار نشود، لازم نباشد. اگر انجام کارهای روزمره چالش برانگیز است، باید جراحی آب مروارید با یک چشم پزشک - یک پزشک متخصص در تشخیص، درمان پزشکی و جراحی بیماری‌های چشمی در میان گذاشته شود.

جراحی آب مروارید
ربکا تیلور، سخنگوی آکادمی چشم پزشکی آمریکا، می‌گوید: «سالمندانی که به دلیل علائم آب مروارید، کارهای عادی مانند خواندن، ورزش یا رانندگی را کنار می‌گذارند، باید بدانند که نیازی به رنج کشیدن در سکوت ندارند. "جراحی آب مروارید می‌تواند به این افراد کمک کند تا بینایی و استقلال خود را بازیابند. این یکی از رایج‌ترین و ایمن‌ترین روش‌هایی است که در پزشکی انجام می‌شود، بنابراین سالمندان نباید برای انجام این کار مقاومت کنند. دریافت درمان به موقع می‌تواند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد."