• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

آیا عینک چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کند؟

بعضی از افراد هستند که وقتی از متخصص می‌شنوند که عینکی شدند نگران ظاهرشان می‌شوند. این افراد می‌دانند که عینک دیدشان را بهتر می‌کند و بسیاری از علائم ناراحت‌کننده مانند تاری دید و خستگی چشم را کاهش می‌دهد. اما فکر می‌کنند که عینک زدن چشمانشان را کوچکتر می کند؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا تا پایان آن را بخوانید.

افراد دچار نزدیک بینی می‌توانند چیزهای نزدیک را به خوبی ببینند، اما ممکن است برای دیدن اجسام دور به لنزهای اصلاحی نیاز داشته باشند. این عارضه ممکن است به دلیل خم شدن بیش از حد معمول قرنیه ایجاد شود. این ویژگی‌ از هدایت نور به جایی که باید برود، یعنی شبکیه چشم، جلوگیری می‌کند.

 عینک چشم ها را کوچک نشان می دهد

 

آیا در افراد نزدیک بین، عینک زدن چشم را کوچک‌تر می‌کند

بله در افراد نزدیک ‌بین،، عینک زدن چشم را کوچک‌تر می‌کند و در ادامه به دلیل آن می‌پردازیم. افراد مبتلا به دوربینی برای بهبود دید نزدیک به لنزهای بزرگ‌نمایی نیاز دارند، در حالی‌که عینک‌های نزدیک ‌بین اندازه شبکیه چشم را کاهش می‌دهند تا به دید دور کمک کنند. این کار می‌تواند چشمان شما را کوچک‌تر از حد معمول نشان دهد. اما چشمان شما ممکن است در پشت لنز کوچک‌تر به نظر برسند، با اینکه اندازه آنها یکسان خواهد بود. بنابراین، اگر به نظر می‌رسد چشمانتان در عینک جدیدتان کوچک شده، استرس نداشته باشید. هنگامی‌که عینک خود را بردارید، چشمان شما به حالت عادی باز می‌گردد.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود عینک شما چشمانتان را ریز نشان دهد، فریم یا قاب عینکتان است. اطمینان حاصل کنید که فریم شما اندازه و شکل مناسبی برای صورت شما دارد تا جذاب‌ترین ظاهر را فراهم کند. استفاده ازعینک مناسب باید ویژگی‌های صورت شما را تقویت کند، نه اینکه آ‌نها را از بین ببرد.


ظاهر صورت و عینک


چگونه می‌توانید چشمان خود را در پشت عینک برجسته‌تر نشان دهید؟

اگر نزدیک ‌بین هستید و عینک‌ چشم‌ هایتان را کوچک نشان می‌دهد، فریم‌ های نازکی را در نظر بگیرید تا روی صورتتان سنگینی نکنند. این کارهمچنین می‌تواند کمک کند تا چشمتان در پشت لنزهای شما متعادل‌تر به نظر برسند.

یکی دیگر از راه‌های افزایش اندازه چشم‌ در پشت عدسی عینک، آرایش است. توصیه می‌کنیم از لایه نازکی از کرم پودر و کانسیلر مایع استفاده کنید که با رنگ پوست شما مطابقت دارد.

در مرحله بعد، می‌توانید خط چشم را بر اساس ضخامت قاب عینک خود به خط مژه بالایی خود اضافه کنید. (به عنوان مثال، اگر فریم نازکی دارید، باید خط چشم شما نیز نازک باشد.) سپس از یک خط چشم سفید استفاده کنید تا چشمانتان را بیشتر نمایان کند.

بزرگ‌تر نشان دادن چشمانتان در پشت عینک نیازمند کار پیچیده‌ای نیست. از آرایش به نفع خود استفاده کنید و چشمان خود را با رنگ‌های تند برجسته کنید. فراموش نکنید که از هایلایتر مورد علاقه‌تان روی استخوان ابرویتان استفاده کنید تا ظاهر چشمتان بهتر شود.

 افراد عینکی

 

جمع‌بندی

اگر از خود می‌پرسید: «آیا عینک زدن چشم‌های شما را کوچک‌تر می‌کند؟»، بدانید که بله می‌تواند - به خصوص اگر نزدیک‌ بین باشید. به عنوان یک فرد نزدیک بین، نسخه عینک شما ممکن است اندازه شبکیه شما را به حداقل برساند و ظاهر چشمتان را کوچک‌تر کند.

به خاطر داشته باشید که چشمان شما به دلیل عینک کوچک نمی‌شود. بلکه عینک شما ممکن است آن را کوچک جلوه دهد. با این حال، هنگامی‌که عینک خود را بردارید، متوجه می‌شوید که چشمان شما عادی به نظر می‌رسد. (اگر در مورد اندازه چشم‌های خود بدون عینک نگران هستید، به چشم پزشک مراجعه کنید.)

برای بزرگ ‌کردن چشم‌هایتان، توصیه می‌کنیم فریم‌های نازکی را انتخاب کنید و همچنین می‌توانید آرایش خود را کمی بیشتر از حد معمول انجام دهید.