• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

روش درست عینک زدن

باید عینک را با احتیاط به چشم بزنید. برای زدن عینک باید قسمت جلویی فریم را با هر دو دست بگیرید. آن را روی گوش‌های خود بگذارید و به آرامی روی بینی قرار دهید. همیشه عینک را با دو دست بگیرید تا به لولاها فشار وارد نشود . عینک را روی بینی فشار ندهید. فشار زیاد می‌تواند روی پل بینی جا بگذارد و جای آن برای همیشه باقی بماند. عینک  را به چشم‌ها نزدیک کنید و روی نوک بینی یا وسط آن قرار ندهید. در این حالت بهترین دید را خواهید داشت. شاید در ابتدا کمی اذیت شوید ولی به مرور زمان به آن عادت می‌کنید.

 

عینک را در قسمت بالای بینی قرار دهید. وقتی عینک روی چشم شما قرار گرفت انگشت اشاره را روی پل عینک قرار دهید و آن را بالا ببرید تا فریم‌ بالای بینی‌تان قرار گیرد. عینک باید بین چشم‌ها و راس پیشانی قرار گیرد؛ مگر این‌که بنا به دلایلی عینک‌ساز توصیه کرده باشد آن را در روی قسمت دیگری از بینی قرار دهید. عینک را روی سر قرار ندهید چون باعث کشیده شدن فریم‌ شده و آن را از شکل عادی خارج می‌کند.

شیشه‌ها را تمیز نگه دارید. با استفاده از یک دستمال میکروفایبر شیشه‌های عینک را پاک کنید و برای تمیز کردن لکه‌ها از مقدار کمی آب استفاده کنید. فریم‌ را به طور مرتب با شوینده‌ی ملایم تمیز کنید و چربی و کثیفی را از روی آن پاک کنید چون ممکن است وارد پوست شده و مشکل ساز شود. عینک را با استفاده از لباس‌تان مثل تی‌شرت یا کت پاک نکنید. این کار می‌تواند لکه یا خطوطی روی آن باقی بگذارد و به راحتی‌ها پاک نشود. انگشت‌های خود را به شیشه‌ها نمالید چون اثر انگشت‌های شما روی آن می‌ماند که به راحتی پاک نمی‌شود و این که آن را آلوده به باکتری‌ها می‌کند.

برداشتن صحیح عینک از روی چشم هم مهم است. دسته‌های عینک را با دو دست بالا ببرید و به طرف جلو بکشید. حتی اگر برای لحظه‌ای می‌خواهید عینک  را کنار بگذارید آن را ببندید و  از سمت دسته‌ها قرار دهید نه شیشه‌ها.

منبع: ویکی هاو