• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

7 مزیت اصلی لنزهای تماسی ماهانه

پیدا کردن لنز تماسی مناسب، معمولاً کاری زمان‌بر است. پیش از آنکه خود را به یک برند یا سبک خاص محدود کنید، می‌توانید لنزهای مختلف را امتحان کنید و ببینید که با هر کدام چه حسی دارید. نکته‌ای که شاید بعضی از افراد درباره لنزهای تماسی ندانند این است که می‌توان این لنزها را برای مدت‌های زمانی مختلف پوشید. می‌توان لنزهای تماسی را روزانه، دو هفته‌ای و حتی ماهانه استفاده کرد. هر کدام این نوع لنزها، مجموعه‌ای از قوانین خاص خود را برای نحوه نگهداری دارند. اما در این میان لنزهای تماسی ماهانه انتخاب محبوبی در میان استفاده کنندگان تماسی است. در این مقاله قصد داریم به هفت دلیل مهم برای انتخاب این نوع لنز بپردازیم.

لنز تماسی ماهانه چه مزایایی دارد
1. هزینه کمتر

اگر قصد دارید مکرراً از لنزهای تماسی استفاده کنید، لنزهای ماهانه بهترین هستند. خرید ماهانه لنز بهترین راه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ است. در مقایسه با خرید 30 لنز روزانه، منطقی است که استفاده از یک جفت لنز برای یک ماه ارزان‌تر خواهد بود و به نفع جیبتان نیز خواهد بود.

2. تولید کمتر زباله

لنزهای تماسی ماهانه نسبت به لنزهای یک‌بار مصرف روزانه یا هفتگی زباله کمتری ایجاد می‌کنند. لنزهای یک‌بار مصرف هر بار که استفاده می‌شوند، دور ریخته می‌شوند. این بدان معناست که در هر ماه 60 قطعه پلاستیکی را در سطل زباله می‌ریزید. با اینکه لنزهای ماهانه هم پلاستیکی هستند، اما دوستدار محیط زیست هستند زیرا هر ماه فقط دو لنز را دور می‌اندازید.

  تولید زباله کمتر با لنز تماسی ماهانه


3.برای افرادی که تحرک زیادی دارند

لنزهای تماسی ماهانه به کاهش استرس در سفر و برنامه‌های فشرده کمک می‌کند. این موضوع می‌تواند یکی از دلایلی باشد که شما لنزهای ماهانه را به لنزهای روزانه ترجیح بدهید. رفتن به تعطیلات با لنزهای تماسی روزانه به این معنی است که برای هر روز باید مجموعه‌ای از لنزها را بسته‌بندی کنید. اگر یک لنزی را از دست دادید یا تصمیم گرفتید که می‌خواهید سفر خود را تمدید کنید، دچار مشکل خواهید شد. یا باید وسایل اضافی ببرید یا به عنوان پشتیبان از عینک استفاده کنید. بنابراین سفر با لنزهای ماهانه بسیار ساده‌تر است. شما فقط باید دو لنز (یکی برای پشتیبان)، جعبه لنز و محلول کافی را بردارید.

همچنین می‌توانید به راحتی لنزهای تماسی ماهانه را بیرون بیاورید و هنگام رفتن از محل کار به باشگاه یا برعکس، آنها را دوباره در چشم قرار دهید. این کار به محافظت از لنزهای شما در برابر عرق و کثیفی کمک می‌کند.


لنز تماسی ماهانه برای افراد پرتحرک و شلوغ مناسب است
4.سازگاری بهتر با چشم های حساس

آیا چشمان شما خیلی زود خشک می‌شوند؟ آیا شما فردی هستید که چشمانتان به چیزهایی مانند گرد و غبار یا گرده‌های موجود در هوا حساس است؟ استفاده از لنزهای روزانه کمک زیادی به شما نمی‌کند. چرا که آن‌ها هم قطعات پلاستیکی نازکی هستند که به سرعت خشک می‌شوند. لنزهای تماسی ماهانه با چشم های حساس سازگاری بیشتری دارند. آنها ضخیم‌تر هستند و رطوبت را بهتر نگه می‌دارند. در واقع می‌تواند برخی از تحریک‌هایی را که به آن عادت کرده‌اید، جبران کند. از آنجایی‌که این نوع لنزها برای دوام بیشتر طراحی شده‌اند، بدون نگرانی از تعویض لنز، راحتی بیشتری را برای شما فراهم کنند.

 5. لنزهای ماهانه قوی‌تر و بادوام‌تر هستند

لنزهای تماسی ماهانه نه تنها راحتی بیشتری را برای چشمان شما فراهم می‌کنند، بلکه در برابر تحریکات احتمالی بهتر مقاومت می‌کنند. به همین دلیل، آنها عملکرد کلی بهتری را ارائه می‌دهند. طراحی ضخیم‌تر لنزهای ماهانه، باعث دوام و مقاومت بیشتر آن در برابر عرق، خاک و گرد و غبار می‌شود.

6.گزینه‌های نسخه گسترده

به خاطر داشته باشید که آنچه ممکن است بخواهید و آنچه واقعاً نیاز دارید، دو چیز متفاوت هستند. اگر لنزهای روزانه را دوست  دارید، بدانید که گزینه‌های تجویزی بیشتری برای لنزهای ماهانه وجود دارد. برای اصلاح دید خاص و نسخه‌های قوی، لنزهای تماسی ماهانه انتخاب بهتری هستند. چرا که نتایجی را که به دنبال آن هستید به شما ارائه می‌دهند و به اندازه نسخه‌های یکبار مصرف روزانه محدود نیستند.

 استفاده طولانی تر از لنز تماسی ماهانه


7.استفاده طولانی‌تر

دلیل نهایی برای انتخاب لنزهای تماسی ماهانه به جای لنزهای تماسی روزانه یا دو هفته‌ای این است که چه مدت می‌توانید به طور مداوم از آنها استفاده کنید. احتمالاً قبلاً شنیده اید که خوابیدن با لنز خوب نیست. در حالی‌که شما فقط می‌توانید تا 16 ساعت از لنزهای تماسی روزانه استفاده کنید، برخی از لنزهای تماسی ماهانه، که به آن لنزهای ماهانه طولانی‌مدت گفته می‌شود، می‌توانند به طور مداوم تا 7 روز استفاده شوند! به خاطرداشته باشید که فاصله بین حداکثر 16 ساعت برای لنزهای روزانه و حداکثر 7 روز برای لنزهای ماهانه با استفاده طولانی است. مدت زمانی که می‌توانید به طور مداوم از لنزهای خود استفاده کنید، بستگی به نسخه شما و چشمان منحصر به فرد شما دارد.

بهترین راه برای آشنایی با فواید لنزهای تماسی ماهانه این است که خودتان آنها را امتحان کنید. با استفاده از این نوع لنز، خواهید دید که دید شما چقدر واضح است و استفاده از آنها چقدر آسان است! امیدواریم توانستع باشیم برای شما درک واضحی را از اینکه چرا لنزهای تماسی ماهانه می‌توانند گزینه‌ای عالی باشند فراهم کرده‌ایم.