• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

با خرید عینک جدید با چه ماجراهایی روبرو می‌شویم؟

در نظر بگیرید که برای اولین بار پس از مدتی سردرد و دیدن تار تابلوهای خیابان، بالاخره تصمیم گرفتید تا طلسم را بشکنید و به اپتومتریست مراجعه کنید. متخصص پس از معاینه‌چشم به شما می‌گوید که عینک طبی دیگر عضوی از زندگی آینده‌تان به حساب می‌آید. حالا اینکه با عینک چه شرایطی را تجربه می‌کنید؟ در این مقاله برایتان گفته‌ایم! 

عینک برای بار اول

  • می‌توانی ببینی!

استفاده از عینک ممکن است برای بعضی از افراد درد بزرگی به نظر برسد، اما تفاوت بینایی شما قطعاً ارزشش را دارد. با عینک می‌توانی بهتر ببینی! زیرا بهبود بینایی هدف اصلی استفاده از عینک است، اما تفاوت دید در بعضی از افراد می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. کلمات موجود در صفحه‌ای که قبلاً فقط از طریق فشار زیاد روی چشم‌ها برایت قابل خواندن بودند، اکنون به راحتی خوانا هستند. تابلوهای خیابان و ماشین‌های اطراف شما بسیار واضح‌تر به نظر می‌رسند و همه چیز با جزئیات بسیار بیشتری از آنچه تصور می‌کردید، در دسترستان هست.

  • آخ درد داشت!

متأسفانه استفاده از عینک با یک دوره‌ی تنظیم جزئی همراه است. بیشتر افراد در چند روز اول سردرد و چشم‌های دردناک یا خسته را تجربه می‌کنند. با این حال، از آنجایی که ماهیچه‌های چشم شما به جای تلاش زیاد برای درک آنچه می‌بینید به آرامش عادت می‌کنند، درد ناپدید می‌شوند. برخی از افراد نیز سرگیجه جزئی یا حساسیت به نور را تجربه می‌کنند، اما معمولاً فقط این حالت در چند روز اول رخ می‌دهند.

علاوه بر درد موقت ناشی از نسخه جدید شما، استفاده از عینک ممکن است برای مدتی کمی ناراحت کننده باشد. گوش‌ها، بینی و شقیقه‌های شما باید به تجهیزات جدید عادت کنند.

نکته مفید: سعی کنید در هفته اول چند ساعت عینک خود را بزنید تا به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

عینک جدید

  • تمیز کردن مداوم:

هر چقدر هم سعی می‌کنید عینک خود را تمیز نگه دارید، ممکن است قطرات آب، اثر انگشت، چربی دستان شما و غذا همگی مقصران رایج کثیف شدن عینکتان هستند.

نکته مفید: یک پارچه تمیز کننده نرم، بدون پرز و مقاوم در برابر گرد و غبار در دسترس داشته باشید تا عینک خود را شفاف نگه دارد. یک بطری اسپری محلول تمیزکننده مخصوص عینک نیز برای این کار عالی است.


  • عینکم کجاست؟

ممکن است در گذشته برایتان پیش آمده که شخصی از شما می‌پرسد که آیا عینک او را دیده‌اید و شما به خنده به او گفتید که آن را بالای سر خود قرار داده است. به احتمال زیاد این اتفاق برای شما نیز خواهد افتاد! اگر دائماً کلید یا کیف پول خود را گم می‌کنید، باید انتظار داشته باشید که با عینک خود نیز همین مشکل را داشته باشید.

عینک تازه

 نکته مفید: زمانی که عینک خود را به چشم نمی‌زنید، مکانی را مشخص کنید که عینک خود را در آن قرار دهید. این روش می‌تواند برای کلیدها و کیف پول شما نیز کارساز باشد!

  • از عینک خود لذت ببرید!

با این همه سبک، رنگ و ویژگی‌های مختلف برای انتخاب عینک، دلیلی وجود ندارد که نتوانید با عینک جدید خود کنار نیایید. چه ظاهر جدید شما جسور و جسورانه باشد یا پیچیده و مرموز!، فقط با آن همراه باشید و بدانید که اطرافیان شما نیز بعد از مدت کمی به چهره‌ی جدید شما عادت می‌کنند.