• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

RX "Highvision" Tech
RX

 عدسی تدریجی چیست؟

در بیشتر افراد چهل سال به بالا، چشم قدرت تطابق خود را از دست می‌دهد. اگر دقت کرده باشید معمولا کسانی که به این سن و سال هستند، عینکی هستند و بدون عینک نمی‌توانند مطالعه کنند یا اجسام نزدیک را به خوبی ببینند. این مسئله برای افرادی که پیش از آن به عینک نیاز نداشته‌اند چندان مشکل ساز نیست؛ چون با مراجعه به متخصص و خرید عینک مناسب این مورد حل می‌شود اما افرادی که پیش از آن هم عینک داشته‌اند با مشکل پیچیده‌تری مواجه می‌شوند؛ چون باید همیشه دو عینک همراه خود داشته باشند.

 

  عدسی تدریجی مخصوص افراد 40 سال به بالا

 

عدسی تدریجی این امکان را فراهم می‌کند تا شخص بتواند با یک عینک هم مطالعه کند و هم به نقاط دور نگاه کند. همچنین عدسی پروگرسیو یا تدریجی برخلاف عدسی‌های دودید، هیچ تفاوت ظاهری با عدسی‌های تک دید ندارد. در این عدسی هم توانایی دید دور و لحاظ شده و هم دید نزدیک؛ به طوری‌که فاصله‌ی بین آن‌ها به صورت ملایمی تغییر می‌کند.
عدسی‌های تدریجی انواع مختلفی دارند. به همین دلیل متخصص برای انتخاب نوع مناسب آن ممکن است پرسش‌هایی درباره‌ی شرایط فیزیکی محل کار یا شغل فرد استفاده کننده بپرسد.  

نکته‌‌ی مهمی که باید درباره‌ی این طبقه از عدسی‌ها گفت این است که این نوع عدسی با دستگاه اشنایدر آلمان تراشیده می‌شود که از بهترین و اختصاصی‌ترین عدسی‌های تدریجی جهان است. 

عدسی پروگرسیو هایوژن به صورت بهینه شده‌ای برای شخص مورد نظر ساخته می‌شود. به همین دلیل بهتر است پیش از تراش، تمامی اطلاعات مانند زاویه فریم، فاصله‌ی چشم تا عدسی و ... در فرم سفارشی ثبت شود. 


عینک‌ساز یا اپتومتریست عزیز:

اگر قادر به اندازه‌گیری و محاسبه‌ی اطلاعات مذکور نیستید، می‌توانید از آینه‌ی هوشمند و برنامه‌ کابردی این شرکت برای سهولت در اندازه‌گیری دقیق و کامل استفاده کنید.

 

و اما مزایای این عدسی:
در این طبقه از عدسی‌ها، شما قادر به مشخص کردن نوع فریم، جهت ظرافت بیشتر عدسی هستید. 

همچنین شما با کمترین میزان آستیکماتیسم ناخواسته مواجه می‌شوید. 

در این نوع از تدریجی، با بالاترین پهنای کریدور، می‌توانید دید کامل را در عدسی‌های تدریجی‌ تجربه کنید.

   

 

نوع عدسی :

RX

تکنولوژی :

highvision