• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

مقالات

عینک آفتابی گرد، ترند سال 2021

عینک آفتابی گرد، ترند سال 2021

عینک آفتابی گرد همه جا است. بیش از 100 سال است که این مدل قاب عینک وجود دارد، اما همچنان در میان افراد محبوبیت خود را حفظ کرده است. این مدل عینک‌ ترند سال 2021 نیز است. خوشبختانه این سبک مناسب بیشتر فرم‌های صورت است، بنابراین همه می‌توانند از آن استفاده کنند. عینک‌های آفتابی گرد، دهه 1960 را به ذهن متبادر می‌کنند و توسط هنرمندان در جشنواره‌های موسیقی استفاده می‌شوند. ترند امسال مدل‌های جدیدی از این سبک عینک را ارائه داده که جذاب، کلاسیک و شیک هستند. چندین برند عالی از جمله گوچی و شنل نیز سبک خاص خود را دارند. اما اگر فقط به دنبال عینک آفتابی ارزان با عدسی و قاب گرد هستید، نگران نباشید. شما هم می‌توانید متناسب با بودجه خود عینک آفتابی خوبی را خریداری کنید. در این مقاله به بررسی تاریخچه‌ی عینک آفتابی گرد و ترندهای برتر این سبک در سال 2021 می‌پردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

وقتی چشم‌ها حساس می‌شوند

وقتی چشم‌ها حساس می‌شوند

آلرژی‌ چشمی، واکنش غیرطبیعی چشم‌های حساس به تماس با مواد حساسیت‌زا و سایر مواد تحریک‌کننده است که غالباً بر کیفیت زندگی تأثیر منفی می‌گذارد و توجه به برنامه‌های درمانی ویژه را به جای تسکین برای همه نوع و بدون نسخه (OTC) تأیید می‌کند. در این مقاله به علل آلرژی چشمی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید. 

تفنگ بادی تهدیدی برای چشم

تفنگ بادی تهدیدی برای چشم

اسلحه‌های بادی تهدیدی بدنام برای چشم‌ها هستند. یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد که این اسلحه‌ها بیش از هر زمان دیگری به چشم‌ها آسیب می‌رسانند. از سال 1990 آسیب‌دیدگی چشمی ناشی از اسلحه‌های پینت بال پنجاه درصد افزایش یافته است ( به همراه آسیب‌دیدگی سایر اعضای بدن). آسیب‌های ناشی از تفنگ بادی می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی شدید چشم و مشکلات مادام‌العمر بینایی شود. نفوذ ساچمه تفنگ بادی به درون حدقه چشم ممکن است به از دست دادن کامل بینایی فرد منجر شود. در این مقاله به بررسی مشکلات ناشی از اصابت گلوله‌های این قبیل اسلحه‌ها می‌پردازیم.

 چگونه چشم غالب خود را پیدا کنیم؟

چگونه چشم غالب خود را پیدا کنیم؟

حتماً تا به‌ حال دو واژه‌ی "چشم غالب" و "تسلط چشمی" را شنیده‌اید، اما ممکن است با معنی آنها آشنا نباشید و ندانید که چگونه چشم غالب مشخص می‌شود؟ یک خبر خوب برایتان داریم و آن این است که در این مقاله به این موضوع پرداخته‌ایم که مطالعه‌ی آن حتماً برایتان جالب خواهد بود.

لنزهای تماسی برای نوجوانان

لنزهای تماسی برای نوجوانان

بعضی از نوجوانان هستند که عینک‌های ضخیم خسته شان کرده است و دوست دارند تا از لنزهای تماسی طبی استفاده کنند تا لااقل در هنگام ورزش دید بهتری داشته باشند. برخی از این افراد نیز می‌خواهند بالکل عینک را کنار بگذارند یا لنزهای تماسی رنگی یا جدید را امتحان کنند. شما به عنوان والدین باید از لنزهای تماسی مخصوص نوجوانان آگاه باشید. در این مقاله قصد داریم به برخی از ملاحظات درباره‌ی استفاده‌ی نوجوانان از لنزهای تماسی اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه لنزرا در چشمان خود قرار دهیم

چگونه لنزرا در چشمان خود قرار دهیم

اگر تا بحال از لنز استفاده نکرده اید، ممکن است در ابتدا گذاشتن لنز برایتان کمی سخت و عجیب باشد. به هر حال، بدن همیشه  سعی می کند تا از ورود اشیا  به داخل چشم‌ها جلوگیری کند. بنابراین شاید فکر کنید که قرار دادن یک جسم خارجی در داخل چشم چندان آسان نباشد! اما نگران نباشید. قرار دادن لنزهای تماسی کار فوق العاده آسانی است و ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا در هر مرحله چه کاری را انجام دهید. این کار نیاز به کمی تمرین دارد؛ اما خیلی زود می‌توانید آن را یاد بگیرید.

آیا فرزندتان در یادگیری مشکل دارد؟ ممکن است چشمش مشکل داشته باشد

آیا فرزندتان در یادگیری مشکل دارد؟ ممکن است چشمش مشکل داشته باشد

هر شرایطی که مانع عملکرد یا روند پردازش بینایی فرد شود ممکن است در یادگیری او نیز مشکل ایجاد کند. پژوهشگران دریافته‌اند که اختلالات بینایی در خواندن و یادگیری افراد تداخل ایجاد می‌کند. در این مقاله به اهمیت موضوع بینایی در بهبود وضعیت آموزشی می‌پردازیم.

درباره انواع کور رنگی بیشتر بدانیم

درباره انواع کور رنگی بیشتر بدانیم

 کور رنگی دسته‌بندی های مختلفی دارد؛ به همین خاطر اگر از کسی بپرسیم که چند نوع کوری رنگ وجود دارد؟ شاید این پرسش برایش کمی گیج‌کننده خواهد بود. کور رنگی به دو گروه ارثی و اکتسابی تقسیم می‌شود اما علائم فیزیولوژیکی در هر کدام یکسان است. در این مقاله با ذکر جزئیات به بیان ویژگی‌های هر دسته می‌پردازیم.

آیا رنگ‌ها را واقعی می‌بینید؟

آیا رنگ‌ها را واقعی می‌بینید؟

تست کور رنگی، تستی است که برای تعیین میزان ناتوانی چشم در تشخیص رنگ‌ها یا به اصطلاح کور رنگی استفاده می‌شود.

اگر شک دارید که کور رنگ هستید به متخصص مراجعه کنید تا او با انجام آزمایش‌های دقیق‌تری این مورد را تشخیص دهد.

در این مقاله به دو نوع تست کور رنگی اشاره می‌کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

چگونه با وجود کوررنگی راحت زندگی کنیم

چگونه با وجود کوررنگی راحت زندگی کنیم

کوررنگی که به آن نقص دید رنگی نیز گفته می‌شود، هنگامی رخ می‌دهد که فردی رنگ‌ها را (به طور کلی تفاوت بین دو رنگ) به طورعادی نمی‌بیند. حدودا  300 میلیون نفر در سراسر جهان به این عارضه مبتلا هستند.

اگر شما هم دچار کوررنگی باشید می‌دانید که زندگی در این دنیای کد گذاری شده با رنگ‌ها چقدر مشکل است. اما اینکه رنگ‌ها را متفاوت می‌بینید دلیل نمی‌شود تا نتوانید یک زندگی پر جنب و جوش داشته باشید!

کور رنگ بودن چگونه بر زندگی ما تأثیر می‌گذارد و در قبال آن چه باید کرد؟ این را باید بگوییم که برخی از کارهای ساده نیز می‌تواند برای یک فرد مبتلا به کور رنگی چالش برانگیز باشد. به همین خاطر لیستی از نکات و ترفندها را برای گذراندن بهترین زندگی خود با کور رنگی تهیه کرده‌ایم که در ادامه با هم می‌خوانیم.

عینک کور رنگی، راه نجات از کور رنگی

عینک کور رنگی، راه نجات از کور رنگی

عینک کور رنگی چیست؟ آیا واقعاً این عینک، دید طبیعی رنگ را به افرادی کور رنگ باز می گرداند؟

در گذشته، اگر چشم‌پزشک به فردی می‌گفت که دچار کوررنگی هستید، کارهای زیادی در این مورد انجام نمی‌شد. شاید به او می‌گفت کور رنگی یک بیماری وراثتی است که تغییری نخواهد کرد و احتمالاً باید از انجام کارها یا مشاغلی که به دید دقیق رنگی نیاز دارد، خودداری کند. اما با تولید عینک‌های کور رنگی، این گفتگو ممکن است تغییر کند.

لنز تماسی به سراغ بهبود کور رنگی می‌آید

لنز تماسی به سراغ بهبود کور رنگی می‌آید

پژوهشگران به تازگی با تکه‌های بسیار کوچکی از طلا لنزهای تماسی را طراحی کرده‌اند که مایه‌ی امیدواری بیش از 300 میلیون نفر مبتلا به کور رنگی در سراسر جهان است.

پژوهشگران در ACS Nano  (ژورنال انجمن شیمی آمریکا)، پیشنهاد کردند که لنزهای تماسی تزریق شده با طلا، امکان دید رنگی را برای این افراد فراهم خواهد کرد. آنها همچنین می‌گویند، اثر بخشی این عدسی‌های تماسی با اثربخشی لنزهای تماسی رنگ شده مطابقت دارد و انتظار می‌رود که تاثیر آن‌ها از عینک‌های رنگی اصلاح‌کننده کور رنگی نیز فراتر باشد.

درباره علت و علائم کور رنگی چه می‌دانید؟

درباره علت و علائم کور رنگی چه می‌دانید؟

کوررنگی به هیچ وجه نابینایی نیست بلکه نقص در دیدن رنگ‌هاست. فرد دچار این عارضه در تشخیص رنگ‌های خاصی مانند آبی و زرد یا قرمز و سبز مشکل خواهد داشت.

کوررنگی (یا به عبارت دقیق‌تر ضعف بینایی در تشخیص رنگ) بیماری ارثی است که مردان را بیشتر از زنان تحت تأثیر قرار می‌دهد. طبق آمار سازمان پیشگیری از نابینایی، برآورد شده که 8 درصد از مردان و کمتر از 1 درصد از زنان به این مشکل مبتلا هستند. 

عدم تشخیص درست رنگ قرمز و سبز رایج‌ترین شکل کوررنگی است. البته در موارد نادرتر، ممکن است شخصی صفتی را به ارث ببرد که توانایی دیدن رنگ‌های آبی و زرد را کاهش دهد. این ناتوانی در دیدن رنگ زرد آبی معمولاً به طور مساوی بر مردان و زنان تأثیر می‌گذارد.

در این مقاله به کور رنگی، انواع و علل و علائم و درمان آن می‌پردازیم.

چگونه نزدیک‌بینی را در کودکان کنترل کنیم؟

چگونه نزدیک‌بینی را در کودکان کنترل کنیم؟

مطالعات نشان می­‌دهد نزدیک‌­بینی در بین کودکان بیشتر دیده می­‌شود. اگرچه هیچ ارتباط مستقیم ثابت شده و مشخصی وجود ندارد،اما براساس پژوهش‌­های انجام شده، كودكانی كه وقت بیشتری را در خانه یا فضای سربسته برای انجام فعالیت‌­های نزدیك (مانند كار با رایانه­، باز‌‌ی‌­های ویدیوئی و مطالعه) می­‌گذرانند نسبت به فردی كه وقت بیشتری را در بیرون از منزل و فضای آزاد سپری می­كند، دچار نزدیک‌بینی می‌شوند. 

در این مقاله درباره روش‌های کنترل نزدیک‌بینی صحبت کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید. 

چرا چشمم تار می بیند؟

چرا چشمم تار می بیند؟

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از تاری دید رنج می ­برید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می­ کنیم چون در این مقاله به بیان مشکلات و یا بیماری­ هایی که موجب تاری دید در افراد می ­شود، پرداخته ­ایم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

<<  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  >>