• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

اخبار

اگر عینکی هستید این غذاها را بخورید

اگر عینکی هستید این غذاها را بخورید

درد، قرمز شدن، سوزش، تحریک و آب آمدن از چشم‌ها نشانه‌های رایجی از بیماری های چشم است. بیماری های چشمی متعدد هستند، عفونت چشم و حساسیت که می‌تواند ناشی از گرد و غبار، آلودگی و گیاهان باشد، خستگی چشم‌ها ناشی از تماشای طولانی تلویزیون، کار با موبایل و کامپیوتر، بازی های کامپیوتری، مطالعه زیاد با نور ناکافی و رژیم غذایی نادرست همگی می‌تواند از عوامل ایجاد ناراحتی های چشمی باشد.

اگر عینکی هستید، این مقاله را بخوانید تا بدانید چه مواد غذایی برای بهبود سلامت چشمانتان مفید است.

علل پف زیر چشم نوزادان چیست؟

علل پف زیر چشم نوزادان چیست؟

برای بسیاری از پدر و مادرهایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند نگرانی های زیادی وجود دارد و کوچک ترین مسائلی باعث افزایش استرس آنها در مورد نوزادشان می شود. یکی از این موارد  "علت پف زیر چشم نوزاد" است که این مقاله برای پاسخ به این سوال گردآوری شده است.

تاثیر نور جوشکاری بر چشم ها

تاثیر نور جوشکاری بر چشم ها

برق زدگی چشم بر اثر جوشکاری، یک التهاب و سوزش دردناک قرنیه چشم است. قرنیه چشم، بافتی شفاف و نازک است که جلوی چشم را می پوشاند. برق زدگی چشم زمانی اتفاق می افتد که شما در آماج نور فرابنفش UV قرار می گیرید. برق زدگی چشم می تواند ناشی از انواع نور UV باشد، اما متداول ترین عامل آن شعله جوشکاری است.

ساخت کوچک‌ترین عینک واقعیت افزوده دنیا

ساخت کوچک‌ترین عینک واقعیت افزوده دنیا

شرکتی به نام "ThirdEye" ادعا می‌کند که موفق به ساخت کوچک‌ترین عینک واقعیت افزوده دنیا شده است. اگر می‌خواهید برای مدت طولانی از یک عینک هوشمند استفاده کنید، بهتر است سبک، کم حجم و ساده باشد. عینک هوشمند "X2" ساخته شرکت "ThirdEye" که به تازگی رونمایی شده است با این شرایط مطابقت دارد، چرا که گفته می‌شود کوچکترین عینک واقعیت مختلط در جهان است.

بیماری های مربوط به اشک چشم

بیماری های مربوط به اشک چشم

ترشح بیش از حد اشک معمولا به دلیل تحریک یا التهاب سطح چشم اتفاق می‌افتد. چیز‌های زیادی می‌تواند عامل این تحریک یا التهاب باشد از جمله آلرژی‌ها یا مشکلاتی که برای مژه و پلک رخ می‌دهد. کسانی که خشکی چشم دارند هم گاهی با اشک ریزی زیاد روبرو می‌شوند، چون چشم سعی می‌کند با تولید اشک بیشتر با تحریک و خشکی چشم مبارزه کند.

مهم ترین علت نابینایی در سالمندان

مهم ترین علت نابینایی در سالمندان

مطالعات نشان می دهد دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن علت اصلی از بین رفتن بینایی مرکزی است و منجر به تاری دید یا نابینایی کامل می شود.

تجویز عینک در نوجوانان افزایش یافته است؛ آیا گوشی‌های همراه مقصرند؟

تجویز عینک در نوجوانان افزایش یافته است؛ آیا گوشی‌های همراه مقصرند؟

هنوز کاملاً مشخص نشده است که نگاه کردن به تلفن همراه یا صفحه رایانه به مدت چند ساعت در یک زمان می‌تواند برای سلامت چشم‌های جوانان مشکل ایجاد کند؛ اما می‌تواند آن را بدتر کند.

طبق مطالعه‌ای که اخیرا در انگلستان انجام شده است، مشخص شد درصد بچه‌های 13 تا 16 ساله‌ای که به عینک احتیاج پیدا می‌کنند در کمتر از یک دهه تقریباً دو برابر شده است و خستگی چشم، تاری دید و نزدیک‌بینی از دلایل این تجویز بوده‌اند.

قوز قرنیه، علل و درمان آن

قوز قرنیه، علل و درمان آن

 قوز قرنیه بیماری پیشرونده ای است كه معمولا در دوران بلوغ ظهور پیدا می‌كند و تا دهه سوم و چهارم زندگی پیشرفت كرده و بعداً متوقف می‌شود. این بیماری ابتدا در یك چشم شروع شده و معمولاً بعد از مدتی چشم دیگر هم گرفتار می‌شود هر چند شدت آن در یك چشم با چشم دیگر متفاوت است.

نوزادان در رحم بیش از حد تصور می‌بینند!

نوزادان در رحم بیش از حد تصور می‌بینند!

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که توانایی دیدن نوزادان در رحم، بیش از حد تصور است.

 نوزادان می‌توانند در سه ماه دوم بارداری و پیش از آن که بتوانند تصاویر را ببینند، می‌توانند نور را تشخیص دهند.

اگر این علائم را دارید، شاید  شماره عینکتان تغییر کرده است

اگر این علائم را دارید، شاید شماره عینکتان تغییر کرده است

در این نوشته بر آنیم تا برایتان از ۷ نشانه ای که ممکن است با مشاهده آنها نیاز به تغییر لنز عینک تان داشته باشید،  بگوییم و از نظرات دکتر گارگ از متخصصان متجرب چشم در این زمینه نیز آگاه شویم. بنابراین اگر این موارد را مشاهده می کنید و حتی تاری دید هم ندارید برای چک آپ سالانه چشم به متخصص مراجعه کنید.

نشانه های رایج مشکلات چشمی کودکان

نشانه های رایج مشکلات چشمی کودکان

مشکلات و اختلالات بینایی در کودکان اغلب با علائمی چون مالیدن چشم‌ها، نزدیک شدن زیاد به صفحه تلویزیون و لوچ بودن چشم‌ها شناخته می‌شوند اما گاهی ممکن است این علائم مشهود نباشند که در نتیجه عدم تشخیص ودرمان به موقع به اختلالات شدیدتر منجر می‌شود.

 

چقدر طول می کشد تا به عینک جدید عادت کرد؟

چقدر طول می کشد تا به عینک جدید عادت کرد؟

 استفاده از عینک جدید همیشه با مشکلات و چالش‌هایی همراه است. از نمره جدید لنز عینک گرفته تا اولین استفاده از عینک همیشه دردسرهایی را برای کاربران بدنبال دارد. اگر برای اولین بار است که عینک استفاده می‌کنید، تا چندین روز احساس عجیبی خواهید داشت زیرا فریم عینک روی صورتتان حکم یک شئ اضافه را دارد که هنوز به وجودش عادت نکرده‌اید. اما پس از گذشت چندین روز، این احساس از میان خواهد رفت.

 

چرا چشم  آستیگمات می شود؟

چرا چشم آستیگمات می شود؟

وقتی اشیای دور را به صورت تار، پر چین و چروک و درهم می‌بینید، نه‌تنها اعصابتان به هم می‌ریزد، بلکه گاهی دچار سردرد، خستگی و ریزش اشک هم می‌شوید. با این علائم در صورت مراجعه به متخصص مشخص می‌شود مبتلا به نوعی ناهمخوانی بینایی شبیه به نزدیک‌بینی یعنی آستیگماتیسم هستید.البته افراد زیادی به همراه نزدیک بینی دچار درجاتی از آستیگماتیسم یا حالت بیضی بودن قرنیه هستند. در واقع، آستیگماتیسم وقتی ایجاد می شود که قرنیه به جای حالت کروی، فرم بیضی شکلی پیدا کند. در نتیجه تصاویر به دلیل انکسار نامساوی در قسمت های مختلف قرنیه کاملا روی شبکیه متمرکز نمی شود و تصاویر دور و حتی نزدیک تار دیده می شود. در واقع افرادی که دچار درجات بالایی از آستیگماتیسم هستند علاوه بر اشیای دور، اشیای نزدیک را نیز تار می بینند.

روش درست عینک زدن

روش درست عینک زدن

شاید همه فکر کنند که عینک زدنشان درست است. اما باید بدانید بسیاری از مشکلاتی که باعث خراب شدن و عمر کم عینک ها می شود، به خاطر استفاده اشتباه از آن هاست. 

پیشگیری از تصادفات با ردیابی چشم راننده

پیشگیری از تصادفات با ردیابی چشم راننده

پژوهشگران آمریکایی قصد دارند برای کاهش تصادفات رانندگی، اپلیکیشن‌هایی ارائه دهند که واکنش چشم راننده را نسبت به تصادف بررسی می‌کنند. پژوهشگران "دانشگاه میزوری"(MU) آمریکا سعی دارند دو اپلیکیشن جدید مبتنی بر فناوری ردیابی چشم ارائه دهند که می‌توانند به رانندگی ایمن کمک کنند.

1 2 3 4 5  >>