• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

مقالات

پنج راهکار مهم برای مراقبت از بینایی کودکان

پنج راهکار مهم برای مراقبت از بینایی کودکان

چشم ها ظریف‌ترین قسمت بدن هستند. این عضو حساس است و بسیاری از عوامل می‌توانند در بینایی ما تاثیر منفی داشته باشند. اما متاسفانه بیشتر افراد کم‌سن یعنی کودکان در مورد مراقبت از چشمان خود بی‌توجه هستند و به سلامت چشمشان دقت ندارند. در این مقاله به 5 راهکار مهم و ساده برای محافظت از بینایی بچه‌ها می‌پردازیم.

آیا می‌توانید برای مطالعه از لنزهای تماسی استفاده کنید؟

آیا می‌توانید برای مطالعه از لنزهای تماسی استفاده کنید؟

با افزایش سن  به خصوص در افراد بالای 40 سال، بینایی شروع به تغییر می کند. اگر از خود می‌پرسید «چرا چشم من تار می‌شود؟» و تمرکزتان روی چیزهایی که به چشمان شما نزدیک‌تر هستند، سخت‌تر و باعث تاری دیدتان شده است (حتی زمانی که از لنز تماسی‌ استفاده می‌کنید)، احتمال دارد در شروع ابتلا به بیماری پیرچشمی باشید.

در این سنین معمولاً تغییرات در توان نسخه به جای ناگهانی تدریجی است واین بخشی طبیعی از روند پیری چشم شما محسوب می‌شود. این عارضه که پیرچشمی نامیده می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که عدسی داخل چشم انعطاف‌پذیری کمتری پیدا می‌کند و تمرکز فرد را روی چیزهای نزدیک دشوارتر می‌کند. بنابراین، اگر بیش از 40 سال سن دارید و متوجه شدید که در مطالعه مشکل دارید، باید به متخصص مراجعه کنید چرا که احتمالاً دچار پیرچشمی شده‌اید.

عدسی بلوکات و ضد بازتاب چه تفاوتی با هم دارند؟

عدسی بلوکات و ضد بازتاب چه تفاوتی با هم دارند؟

انتخاب عینک مناسب شاید کار دشواری به نظر برسد. برای انتخاب قاب عینک گزینه‌های زیادی وجود دارد. اما انتخاب عدسی نیز مهم است. شما باید لنز عینک مناسب خودتان را تهیه کرده و پوشش‌های مورد نیاز و متناسب با سبک زندگی خود را نیز تعیین کنید. بسیاری از افراد این پرسش را می‌پرسند: "تفاوت بین لنزهای ضد تابش خیره کننده و ضد بازتاب چیست؟" اگر شما نیز از شباهت بین پوشش ضد بازتاب و پوشش نور آبی گیج شده‌اید، باید بدانید تنها نیستید. در این مقاله قصد داریم این موضوع را برایتان شفاف کنیم و به شما کمک کنیم تا بدانید کدام پوشش عدسی برای شما بهترین است.

پنج دلیل احساس ناراحتی با لنزهای تماسی رنگی

پنج دلیل احساس ناراحتی با لنزهای تماسی رنگی

بعضی از افراد که دوست دارند برندها و رنگ‌های مختلف لنزهای رنگی را امتحان کنند، گاهی از سوزش، قرمزی و سوزش یا تیرگی لنز اطراف چشم شکایت دارند. در این مواقع آن برند مورد استفاده را محکوم می‌کنند و می‌گویند لنزهای فلان برند برای پوشیدن راحت نیستند. اما در واقعیت، ممکن است این ناراحتی دلایل مختلف دیگری داشته باشد.

توصیه‌های مهم برای پیشگیری از مشکلات چشمی شناگران

توصیه‌های مهم برای پیشگیری از مشکلات چشمی شناگران

شنا یکی از لذت‌بخش‌ترین و آرام‌بخش‌ترین ورزش‌های دنیا است. اما متاسفانه خیلی از ما آنقدر که به فکر لباس شنا و صندل خود هستیم، به مراقبت از چشم خود در استخرهای شنا اهمیتی نمی‌دهیم. بسیاری از شناگران، هنگام در نظر گرفتن نکات ایمنی یک استخر شاید به ذهنشان هم خطور نکند که محافظت از چشم‌ ها چقدر اهمیت دارد، اما همینکه چشمشان سرخ می‌شود یا می‌سوزد به یاد این موضوع می‌افتد. در این مقاله به روش‌های مراقبت از چشم در استخرهای شنا پرداختیم. لطفا تا انتها آن را بخوانید.  

آیا ویتامین ها می‌توانند از چشم ها در برابر آسیب نور آبی محافظت کنند؟

آیا ویتامین ها می‌توانند از چشم ها در برابر آسیب نور آبی محافظت کنند؟

از آنجا که دستگاه‌های دیجیتالی زندگی ما را تسخیر کرده‌اند، برخی از شرکت‌ها با ادعای اینکه محصول آنها می‌تواند از چشم در برابر نور آبی گسیل شده از لوازم الکترونیکی محافظت کند، ویتامین های خود را بازاریابی می‌کنند. اما نظر برخی از چشم پزشکان متفاوت است. آن‌ها دوست دارند تا مردم بدانند که استفاده از مکمل های ویتامینی "چشم"، برای محافظت از چشم در برابر آسیب نور آبی به اثبات قطعی نرسیده و هیچ شواهد محکمی برای این قضیه وجود ندارد.

عینک ارزان چه فرقی عینک گران دارد؟

عینک ارزان چه فرقی عینک گران دارد؟

در این مقاله به تفاوت عینک های گران و ارزان قیمت پرداختیم . چرا بعضی از عینک ها گران هستند و چرا باید برای بعضی عینک ها هزینه بیشتری پرداخت کرد؟

فشار خون بالا بینایی را مختل می‌کند

فشار خون بالا بینایی را مختل می‌کند

فشار خون بالا فقط به قلب شما مربوط نمی‌شود. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی در تمام بدن شما از جمله بینایی شود. در این مقاله قصد داریم به ارتباط فشار خون بالا و بینایی بپردازیم. لطفا تا انتها آن را بخوانید.  

پنج مزیت لنزهای تماسی روزانه

پنج مزیت لنزهای تماسی روزانه

شاید شنیده‌اید که لنزهای روزانه لنزهای بسیار خوبی هستند. بعضی از اپتومتریست‌ها هم سعی می‌کنند تا شما را متقاعد کنند که از لنزهای تماسی ماهانه دست بکشید… اما مزیت لنزهای تماسی روزانه چیست؟ راحتی چشم، بینایی، سلامت، فناوری و راحتی در سبک زندگی، پنج دلیلی است که موجب شده تا بیماران و متخصصان لنزهای تماسی روزانه را بر سایر لنزها ترجیح دهند. در ادامه به توضیحات بیشتری خواهیم پرداخت.

آیا می‌توانید همزمان هم نزدیک بین باشید و هم دوربین؟

آیا می‌توانید همزمان هم نزدیک بین باشید و هم دوربین؟

آیا می‌توانید همزمان هم نزدیک بین باشید و هم دوربین؟ یک چشم نمی‌تواند همزمان نزدیک بینی و دوربینی داشته باشد، اما می‌‍تواند یکی از آنها را همراه با آستیگماتیسم داشته باشد. 

چرا داشتن بینایی مناسب برای رانندگی در جاده‌ها اهمیت دارد؟

چرا داشتن بینایی مناسب برای رانندگی در جاده‌ها اهمیت دارد؟

برای یک سفر بدون خطر، داشتن چشمانی سالم و رانندگی ایمن دو رکن اساسی هستند. پیش‌بینی شده است که بیش از 90 درصد اطلاعاتی که هنگام رانندگی دریافت می‌شود، به صورت بصری هستند. با در نظر گرفتن این موضوع و با توجه به اینکه بیش از 20 درصد از رانندگان به نوعی دچار مشکل بینایی هستند، متوجه شویم که علاوه‌بر دارا بودن توانایی رانندگی، اطمینان از اینکه چشمان شما نیز برای سفر در جاده‌ها آماده هستند، بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به عوامل موثر بر سلامت چشم و علائم هشدار دهنده مشکلات چشمی در حین رانندگی می‌پردازیم.

آیا عینک چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کند؟

آیا عینک چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کند؟

بعضی از افراد هستند که وقتی از متخصص می‌شنوند که عینکی شدند نگران ظاهرشان می‌شوند. این افراد می‌دانند که عینک دیدشان را بهتر می‌کند و بسیاری از علائم ناراحت‌کننده مانند تاری دید و خستگی چشم را کاهش می‌دهد. اما فکر می‌کنند که عینک زدن چشمانشان را کوچکتر می کند؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا تا پایان آن را بخوانید.

چه کسانی نمی‌توانند از لنز چشمی استفاده کنند؟

چه کسانی نمی‌توانند از لنز چشمی استفاده کنند؟

 آیا می‌دانستید که از هر 4 نفر افراد 18 تا 24 ساله، یک نفر از لنزهای تماسی استفاده می‌کند؟ این آمار با درک مزایای لنزهای تماسی تعجب‌آور نیست. 45 میلیون شهروند ایالات متحده از لنز تماسی برای اصلاح بینایی خود استفاده می‌‎کنند.

از آنجایی که بسیاری از مردم به جای عینک، کانتکت لنزها را انتخاب می‌کنند، این سوال پیش می آید: آیا کسی هست که نتواند از لنز استفاده کند؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

علائم هشدار دهنده سرطان چشم چیست

علائم هشدار دهنده سرطان چشم چیست

سرطان چشم به این صورت آغاز می‌شود که سلول‌های سالم در قسمت‌های مختلف چشم شروع به تغییرغیرقابل کنترل و رشد کرده و سلول‌های غیر طبیعی یا تومور ایجاد می‌کنند. این تومورها می‌توانند خوش‌خیم باشند و گسترش نمی‌یابند، یا اینکه بدخیم باشند که در این صورت سرطانی هستند و توانایی ایجاد و گسترش به سایر قسمت‌های بدن را دارند.

دو نوع اصلی سرطان چشم وجود دارد: سرطان اولیه داخل چشمی و سرطان ثانویه داخل چشمی. با اینکه سرطان چشم بسیار نادر است، اما انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که سالانه تعداد قابل توجهی مورد جدید سرطان چشم و عمدتاً ملانوم چشم تشخیص داده می‌شود.

در جراحی آب مروارید تاخیر نکنید

در جراحی آب مروارید تاخیر نکنید

آکادمی چشم‌ پزشکی آمریکا از سالمندان می‌خواهد که از خطرات نادیده گرفتن علائم آب مروارید آگاه باشند. آب مروارید، علت اصلی اختلال بینایی در افراد سن بالا است و بیش از نیمی از آمریکایی‌ها را تا سن 80 سالگی تحت تاثیر قرار می‌دهد. تأخیر در تشخیص و درمان آب مروارید با افزایش سن می‌تواند خطر نابینایی دائمی را در سالمندان افزایش دهد و منجر به آسیب جسمی و روانی شود.

 

1 2 3 4 5  >>