• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

مقالات

چرا داشتن بینایی مناسب برای رانندگی در جاده‌ها اهمیت دارد؟

چرا داشتن بینایی مناسب برای رانندگی در جاده‌ها اهمیت دارد؟

برای یک سفر بدون خطر، داشتن چشمانی سالم و رانندگی ایمن دو رکن اساسی هستند. پیش‌بینی شده است که بیش از 90 درصد اطلاعاتی که هنگام رانندگی دریافت می‌شود، به صورت بصری هستند. با در نظر گرفتن این موضوع و با توجه به اینکه بیش از 20 درصد از رانندگان به نوعی دچار مشکل بینایی هستند، متوجه شویم که علاوه‌بر دارا بودن توانایی رانندگی، اطمینان از اینکه چشمان شما نیز برای سفر در جاده‌ها آماده هستند، بسیار اهمیت دارد. در این مقاله به عوامل موثر بر سلامت چشم و علائم هشدار دهنده مشکلات چشمی در حین رانندگی می‌پردازیم.

آیا عینک چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کند؟

آیا عینک چشم‌ها را کوچک‌تر می‌کند؟

بعضی از افراد هستند که وقتی از متخصص می‌شنوند که عینکی شدند نگران ظاهرشان می‌شوند. این افراد می‌دانند که عینک دیدشان را بهتر می‌کند و بسیاری از علائم ناراحت‌کننده مانند تاری دید و خستگی چشم را کاهش می‌دهد. اما فکر می‌کنند که عینک زدن چشمانشان را کوچکتر می کند؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا تا پایان آن را بخوانید.

چه کسانی نمی‌توانند از لنز چشمی استفاده کنند؟

چه کسانی نمی‌توانند از لنز چشمی استفاده کنند؟

 آیا می‌دانستید که از هر 4 نفر افراد 18 تا 24 ساله، یک نفر از لنزهای تماسی استفاده می‌کند؟ این آمار با درک مزایای لنزهای تماسی تعجب‌آور نیست. 45 میلیون شهروند ایالات متحده از لنز تماسی برای اصلاح بینایی خود استفاده می‌‎کنند.

از آنجایی که بسیاری از مردم به جای عینک، کانتکت لنزها را انتخاب می‌کنند، این سوال پیش می آید: آیا کسی هست که نتواند از لنز استفاده کند؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

علائم هشدار دهنده سرطان چشم چیست

علائم هشدار دهنده سرطان چشم چیست

سرطان چشم به این صورت آغاز می‌شود که سلول‌های سالم در قسمت‌های مختلف چشم شروع به تغییرغیرقابل کنترل و رشد کرده و سلول‌های غیر طبیعی یا تومور ایجاد می‌کنند. این تومورها می‌توانند خوش‌خیم باشند و گسترش نمی‌یابند، یا اینکه بدخیم باشند که در این صورت سرطانی هستند و توانایی ایجاد و گسترش به سایر قسمت‌های بدن را دارند.

دو نوع اصلی سرطان چشم وجود دارد: سرطان اولیه داخل چشمی و سرطان ثانویه داخل چشمی. با اینکه سرطان چشم بسیار نادر است، اما انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که سالانه تعداد قابل توجهی مورد جدید سرطان چشم و عمدتاً ملانوم چشم تشخیص داده می‌شود.

در جراحی آب مروارید تاخیر نکنید

در جراحی آب مروارید تاخیر نکنید

آکادمی چشم‌ پزشکی آمریکا از سالمندان می‌خواهد که از خطرات نادیده گرفتن علائم آب مروارید آگاه باشند. آب مروارید، علت اصلی اختلال بینایی در افراد سن بالا است و بیش از نیمی از آمریکایی‌ها را تا سن 80 سالگی تحت تاثیر قرار می‌دهد. تأخیر در تشخیص و درمان آب مروارید با افزایش سن می‌تواند خطر نابینایی دائمی را در سالمندان افزایش دهد و منجر به آسیب جسمی و روانی شود.

 

این لنزهای تماسی در نور شدید خورشید تاریک می‌شوند

این لنزهای تماسی در نور شدید خورشید تاریک می‌شوند

عینک‌های آفتابی متنوعی وجود دارند که وقتی در آماج نور خورشید قرار می‌گیرند و بسته به میزان تابش فرابنفش، می‌توانند تیره‌تر یا روشن‌تر شوند. تا به حال، این فناوری به عینک ‌های استاندارد محدود می‌شد و کاربرانی که از لنزهای تماسی استفاده می‌کردند نیز مجبور بودند  تا  از عینک آفتابی هم بزنند (البته در ادامه خواهید دید که این نوآوری نباید جایگزین عینک آفتابی شود). سازمان غذا و داروی ایالات متحده  اخیراً مهر تایید خود را به اولین لنزهای تماسی که از فناوری فتوکرومیک استفاده می‌کنند، داده است.

تماس چشمی، یک اصل مهم در ارتباطات حضوری

تماس چشمی، یک اصل مهم در ارتباطات حضوری

برقراری تماس چشمی همیشه و برای همه افراد آسان نیست. گاهی‌اوقات ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشید، به خصوص زمانی که هنوز با طرف مقابلتان خیلی گرم و صمیمی نشده‌اید. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا تماس چشمی اهمیت دارد و برای بهبود مهارت‌ در ارتباطات چشمی خود چه کاری می‌توانید انجام دهید.

چرا متخصص برای کودکتان عینک دو دید تجویز می‌کند؟

چرا متخصص برای کودکتان عینک دو دید تجویز می‌کند؟

عدسی های بایفوکال یا دو دید یا دو کانونی به تمرکز کودک برای انجام کارهای مدرسه کمک می‌کنند و می‌توانند خستگی چشم، سردرد و تاری دید را کاهش دهند. عینک های دو کانونی حاوی دو نسخه دید متمایز هستند؛ به‌طوری‌که بالای لنز دید دور و پایین لنز دید نزدیک را تصحیح می‌کند. عدسی دو دید در ابتدا برای افرادی ساخته شد که برای دیدن تصاویر دور و نزدیک مشکل دارند. این مشکل معمولاًبه افزایش سن مربوط می‌شود. اما کودکان نیز ممکن است به عینک دو کانونی نیاز داشته باشند. در این مقاله به ویژگی‌های عدسی دو کانونی و علت تجویز آن برای کودکان می‌پردازیم. لطفا تا انتها آن را بخوانید. 

عینک آفتابی باید محافظت صد در صدی در برابر پرتوی فرابنفش داشته باشد

عینک آفتابی باید محافظت صد در صدی در برابر پرتوی فرابنفش داشته باشد

همه می‌دانیم که بهترین راه برای محافظت از چشم در برابر پرتوی آسیب‌زای فرابنفش یا همان UV، استفاده از عینک آفتابی در بیرون از منزل است. اما پرسش اینجاست که به چه مقدار محافظت در برابر پرتوی فرابنفش نیاز دارید؟

پاسخ این پرسش در رتبه‌بندی وشماره‌گذاری نهفته است و بالاترین رتبه حفاظتی UV ارائه شده UV 400 است. طبق گفته آکادمی چشم پزشکی آمریکا، شما باید عینک آفتابی را انتخاب کنید که 99% تا 100% پرتوی UVA و UVB را مسدود کند و عینک آفتابی محافظت شده با UV 400 این کار را انجام می‌دهد. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چگونه عینکی بخریم که محافظت صد در صدی در برابر پرتوی فرابنفش داشته باشد.  

چرا وقتی پلک می زنید چشمتان درد می‌گیرد؟

چرا وقتی پلک می زنید چشمتان درد می‌گیرد؟

پلک زدن نقش اساسی در سلامت چشم شما دارد. گاهی اوقات ممکن است پلک زدن را فراموش کنید، مانند هنگام استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی؛ اما پلک زدن برای حفظ سلامت چشمان شما ضروری است.

شاید برای شما پیش آمده که وقتی پلک می‌زنید، چشمتان درد می‌گیرد. علت این درد را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

چگونه قانون 20-20-20 از خستگی چشم جلوگیری می‌کند؟

چگونه قانون 20-20-20 از خستگی چشم جلوگیری می‌کند؟

احتمالاً شما هم ساعات زیادی را صرف تماشای صفحه‌های نمایش مانند رایانه در محل کار و خانه، تلفن هوشمند، تلویزیون یا سایر دستگاه‌های دیجیتالی می‌کنید. نگاه بیش از حد به صفحه نمایش می‌تواند منجر به خستگی چشم شود. اما قانون 20-20-20 به بهبود این وضعیت کمک خواهد کرد. در ادامه درباره این ورزش چشمی، نحوه انجام آن و اینکه آیا این روش موثر است یا خیرخواهید خواند.

عینک افراد آستیگمات چه ویژگی‌هایی دارد؟

عینک افراد آستیگمات چه ویژگی‌هایی دارد؟

آستیگماتیسم یک مشکل رایج بینایی است که به دلیل نامنظم بودن قرنیه ایجاد می‌شود. این بی‌نظمی نحوه عبور نور یا شکسته شدن آن توسط شبکیه را تغییر می‌دهد. در بیشتر افراد آستیگماتیسم با دوربینی‌ یا نزدیک‌بینی ادغام می‌شود.

 

علت سردرد پشت چشم من چیست؟

علت سردرد پشت چشم من چیست؟

سردرد به عنوان هر دردی درناحیه سر تعریف می‌شود. این درد می‌تواند از شقیقه‌ها و پیشانی تا گردن یا پشت چشم شما متغیر باشد. بعضی از انواع مختلف سردرد یا مشکلات دیگر می‌تواند باعث درد پشت یک یا هر دو چشم شود. علاوه بر درد، سردرد در این ناحیه نیز ممکن است باعث حساسیت به نور و ناراحتی چشم شود. با اینکه سردرد از هر نوعی شایع است، اما دانستن علت آن می‌تواند به درمان آن در خانه کمک کند. همچنین شناخت منشاء آن می‌تواند به متخصص کمک کند تا تشخیص دقیقی را برای انجام موثرترین درمان انجام دهد.

چرا خرد کردن پیاز اشک چشمان ما را در می‌آورد؟

چرا خرد کردن پیاز اشک چشمان ما را در می‌آورد؟

پیاز سومین صنعت بزرگ سبزیجات تازه در ایالات متحده است. پیاز چه  به صورت پخته باشد یا سرخ شده، در تهیه‌ی انواع غذاها کاربرد دارد. اما برش دادن و خرد کردن این سبزی دلپذیر اغلب منجر به اشک و آبریزش بینی می‌شود. اشکی که هنگام خرد کردن پیاز می‌ریزید ناشی از هیچ نوع برانگیختگی احساسی نیست. آنها اشک‌های رفلکس هستند که با قرار گرفتن در آماج محرک پیاز تحریک می‌شوند.

قبل از خرد کردن پیاز بهتر است این مطلب را بخوانید تا بدانید چرا پیاز شما را به گریه می‌اندازد و چگونه از اشک‌های ناشی از تهیه این غذای محبوب آشپزخانه جلوگیری کنید.

 

عادات بد استفاده از لنز، به آسیب چشمی می‌انجامد!

عادات بد استفاده از لنز، به آسیب چشمی می‌انجامد!

میلیون‌ها مصرف‌کننده لنزهای تماسی در جهان هستند که در صورت استفاده نادرست از لنزها ممکن است خود را در آماج آسیب‌های  دائمی چشم قرار دهند؛ البته این آسیب‌ها تا حدی قابل پیشگیری است. گزارشی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان می‌دهد که با وجود این واقعیت که لنزها تا حد زیادی ایمن و مؤثر هستند، اما اگر به درستی از آن‌ها استفاده نشود، آسیب‌های جدی به سلامت چشم وارد می‌کنند.

 

<<  1 2 3 4 5 6 7  >>