• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

ESPF 1.56 Photo SHMC
ESPF 1.56  Photo SHMC

ESPF 1.56 Photo SHMC

این نوع عدسی فتوکرومیک است.

 

چشم تنها بافت داخلی بدن است که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد.  فقط 40% از جذب UV زمانی رخ میدهد که شما در معرض مستقیم نور خورشید هستید. امروزه به دلیل نازک شدن لایه ازن, محافظت از چشم بیش از بیش حایز اهمیت است. همچنین این اشعه در روزهای ابری که خورشید تابش مستقیم به چشمان ما ندارد هم, وجود دارد. 90% از آسیب های چشمی در افراد, توسط اشعه ماوراء بنفش ایجاد می شود.هر سال حدود2 میلیون نفر در اثر آسیبهای این اشعه, بینایی خود را بطور کامل از دست می دهند.

 

 

کودکان , به علت زمان بیشتری که در خارج خانه هستند, سه برابر بزرگسالان در معرض خطر اشعه ماوراء بنفش هستند. مردمک چشم کودکان بزرگتر, زلال تر از مردمک چشم بزرگسالان است و از آنجایی که چشم آنها توانایی فیلتر کردن اشعه ماورا بنفش را ندارد تمامی آن را جذب کرده و آسیب بیشتری می بیند. تحقیقات  زیادی انجام شده که همگی حاکی از این امر است که می بایست چشمان کودکان را صد در صد از این اشعه محافظت کرد.

 

 

 

 

 

امروزه افراد برای در امان ماندن از پرتوهای مضر خورشید از لباس های مخصوص و کرم های ضد آفتاب بهره می برند. آن دسته از افراد که از عینک برای محافظت از اشعه ماوراء بنفش استفاده می کنند و از آسیب هایی که این پرتو به چشم وارد می کند اطلاعات کافی دارند و می خواهند که آسیب های آن را به حداقل برسانند از تکنولوژی ESPF در شیشه عینک خود بهره می برند.

 

 

هر چند که شیشه های عینک UV 400 تا حد قابل توجهی مانع از عبور اشعه ماوراء بنفش به چشم می شود ولی این امر به تنهایی کافی نبوده و حفاظت صد در صدی را از چشم انجام نمی دهد. زیرا میزان زیادی از این اشعه از کناره های شیشه و یا از طریق تابش به پشت عدسی و بازتاب آن به چشم وارد می شود و شیشه های UV400 قادر به فیلتر کردن این اشعه از کنار و پشت شیشه نیست.  ولی شیشه هایی با تکنولوژی ESPF قادر به فیلتر کردن این اشعه از تمامی زوایا می باشد.

 

 

 

 

ESPF با یکپارچه کردن دو سمت عدسی بابت دفع اشعه ماوراء بنفش, یک راه ثمر بخش جهت پیشبرد مراقبت از چشم در مقابل این اشعه مضر است. همانگونه که در کرم های ضد آفتاب, هرچه نمره SPF بیشتر باشد, میزان مراقبت از پوست بیشتر میشود, در شیشه های ESPF هم همین قانون وجود دارد. به علت یکپارچه بودن پوشش رفلکس در دو طرف عدسی, این پوشش به رنگ بنفش در می آید.

از آنجایی که کرم ضد آفتاب برای دور چشم استفاده نمی شود, استفاده از شیشه ESPF جایگزین مناسبی برای حفاظت از پوست دور چشم می باشد. استفاده از این شیشه از چروک شدن پوست دور چشم جلوگیری می کند.

 

 

 

 

 

ضریب شکست 1.56
Abbevalue 36
coating Antireflex+ESPF10
SHMC or HMC SHMC
Dust repellent
HC
EMI
UV 400
SPH or ASP ASP
Photo 60%

 

 

 

 

نوع عدسی :

Single Vision