• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

iTech Bluecut 1.60 SHMC
iTech Bluecut 1.60 SHMC

iTech Bluecut 1.60

وقتی صحبت از نور آبی و مضرات آن می‌شود، در اصل منظور نور مرئی پر انرژی یا HEV است. این نور شامل گستره نور بنفش و آبی می‌شود. در بسیاری از مراجع، گستره تابش UV یا پرتو فرابنفش، از ۱۰۰ تا ۴۰۰ نانومتر در نظر گرفته شده است و گستره نور HEV از ۳۸۰ تا ۴۹۵ الی ۵۰۰ نانومتر در نظر گرفته می‌شود؛ بنابراین، در بازه ۳۸۰ تا ۴۰۰ نانومتر، نور HEV و پرتو UV با هم هم‌پوشانی یا overlap دارند. 

در مراجع و رفرنس‌های معتبر مختلف تایید شده است که بازه طول موج ۴۱۵ تا ۴۵۵ الی ۴۶۰ نانومتر از نور آبی، مضرترین و آسیب‌زاترین بخش از طیف نور آبی، بسته به شدت تابش نور و مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور است. 

از طرف دیگر، در بسیاری از مراجع و رفرنس‌های معتبر اشاره شده است که بازه طول موج ۴۶۵ تا ۴۹۵ نانومتر از طیف نور آبی، با تأثیری که بر هورمون ملاتونین دارد، می‌تواند در سلامت خواب، حافظه، هوشیاری و تنظیم ریتم شبانه‌روزی انسان مفید واقع شود.

 

 

هرچند هدف اولیه از تولید عدسی بلوکات، بلاک و تضعیف پرتو فرابنفش و نور آبی، خصوصا نور آبی بوده است، اما عدسی‌های بلوکات استاندارد جهان که به عنوان نسل جدید عدسی‌های بلوکات در بازار موجود هستند، تنها بسته به متریال یا مواد اولیه به کار رفته در ساختشان، به میزان‌های متفاوتی پرتو فرابنفش یا UV را بلاک می‌کنند و هدف اصلی‌شان هم بلاک پرتو UV است. هرچند آن بخش از نور آبی یا HEV هم که با UV هم‌پوشانی دارد، بلاک خواهد شد.

با توجه به یافته‌های مقالات و تحقیقات مختلف، بهترین عدسی‌های بلاک کننده نور آبی یا HEV که تحت عنوان عدسی‌های بلوکات نسل سوم شناخته می‌شوند، عدسی‌هایی هستند که با خام یا همان متریال خود، پرتو فرابنفش را به طور کامل و نور آبی را تا طول موج حدود ۴۰۶ نانومتر بلاک کنند. 

 

 

عدسی بلوکات 1.60 برند آی‌تک «iTech»، دارای خام بلوکات نسل سوم است و کاملا مطابق با استانداردهای اعلام شده جهانی، پرتو UV و نور HEV را تا طول موج ۴۰۶ نانومتر بلاک می‌کند و در نتیجه این عدسی بلوکات، محافظت کاملی در برابر UV ایجاد می‌نماید. متریال این عدسی بلوکات از نوع آکریلیک نسل دوم بوده و این عدسی دارای پوشش سوپر-هایدروفوبیک یا همان SHMC نیز هست.

یک مزیت دیگر این عدسی بلوکات و تمامی عدسی‌های دیگر برند iTech، صرفه اقتصادی این عدسی‌ها است. بنابراین، عدسی بلوکات آی‌تک با ضریب شکست 1.60 برای افرادی که نمره چشم نسبتا بالایی دارند و به دنبال عدسی اقتصادی با خاصیت بلاک استاندارد نور آبی و پرتو UV هستند، بسیار مناسب و کاربردی است.

 

 

ضریب شکست 1.60
Abbevalue 32
coating Antireflex 
خام عدسی Bluecut
SHMC or HMC SHMC
Dust repellent
HC
EMI
UV 406 + 400
SPH or ASP ASP

 

  

 

نوع عدسی :

Single Vision