• manouchehri

    optical center

    www.mocoptic.com

مقالات

راهکارهایی برای مراقب از چشم نوجوانان

راهکارهایی برای مراقب از چشم نوجوانان

نوجوانی دوره‌ای است که با تغییرات زیادی جسمی همراه است، به همین دلیل پیروی از سبک زندگی سالم در این دوره‌ی سنی از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به مهم بودن سلامت بینایی، بهتر است تا فرزندان از رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند به مدت طولانی استفاده نکنند. چرا که این نوع فعالیت عملکردهای بصری مانند حدت بینایی، میدان دید و درک تضاد و رنگ را در فرد دچار اختلال خواهد کرد.

ارتباط میان سر درد و بیماری‌های چشمی

ارتباط میان سر درد و بیماری‌های چشمی

همه‌ی ما به سر درد دچار شده‌ایم. گاهی این سر درد روی دیدمان هم اثر می‌گذارد و با خود می‌گوییم نکند که مشکل بینایی‌مان باعث این سردرد شده باشد. واقعیت این است که بعضی از اختلالات بینایی، علت و ریشه‌ی بسیاری از سردردهاست. در این مقاله قصد داریم به مواردی  اشاره کنیم که نشانگر ارتباط میان سردرد و مشکلات چشمی است. پس با ما همراه باشید.

 

اگرعینکی هستید حتما بخوانید

اگرعینکی هستید حتما بخوانید

عینک یک اختراع قدیمی است که اما اینکه چه کسی واقعا آن را به وجود آورده محل بحث است. مهم نیست که چند قرن از پیدایش آن می‌گذرد، اما هنوز هم بسیاری از افراد عینکی عادت‌های اشتباهی دارند که منجر به آسیب‌دیدگی یا عملکرد نامناسب عینک می‌شود. در این مقاله به بیان 10 نکته برای استفاده و مراقبت از عینک پرداختیم.

شناسایی ژن‌هایی که خطر ابتلا به گلوکوم را افزایش می‌دهند

شناسایی ژن‌هایی که خطر ابتلا به گلوکوم را افزایش می‌دهند

پژوهشگران به تازگی 107 ژن را شناسایی کرده اند که خطر ابتلا به گلوکوم بیماری چشم را افزایش می‌دهند. به لطف این اکتشاف و با انجام تنها یک آزمایش ژنتیکی می‌توان افراد زیادی را از نابینایی ناشی از این بیماری نجات داد.

آیا به عینک مطالعه نیاز داری؟

آیا به عینک مطالعه نیاز داری؟

 افزایش سن علاوه برمفاصل و سایر اعضای بدن روی چشم هم تأثیر می‌گذارد. وقتی به 40 سالگی می‌رسیم، انعطاف پذیری عدسی‌های داخل چشم کمتر می‌شود و دیگر نمی‌توانیم مانند زمان جوانی به آسانی از فاصله‌ی نزدیک تا دور بینایی تمرکز کنید.

با انعطاف پذیری کمتر چشم، دید نزدیک بدتر می‌شود. این بیماری به نام پیرچشمی شناخته شده است و ممکن است شما را به فکر بیندازد که ممکن است به عینک مطالعه احتیاج داشته باشید.

اگر این نشانه‌ها را دارید، برای مطالعه حتما نیاز به عینک دارید:

راهکارهایی برای رهایی از خستگی چشم

راهکارهایی برای رهایی از خستگی چشم

شما هم احتمالاً برای همه چیز از صفحه نمایشگر استفاده می‌کنید - برای کار، استراحت یا فقط برای ادامه زندگی روزمره. اگر چشمان شما احساس خشکی و خستگی می‌کند و دید شما تا پایان روز تار است یا سر، گردن و شانه‌های شما درد می‌کند، ممکن است تمام این‌ها، به علت استفاده از دستگاه‌های دیجیتال باشد.

اگر نحوه استفاده از تلفن‌های هوشمند، رایانه‌ها، تبلت‌ها و صفحات نمایشگرهای دیگر را تغییر دهید، می‌توانید چشم‌هایتان را خستگی نجات دهید. در این مقاله برخی از این راهکارها را بیان خواهیم کرد که حتما برایتان مفید خواهد بود.

چرا کودکم چشمش را می‌مالد

چرا کودکم چشمش را می‌مالد

وقتی می‌بینید کودکتان چشمش را می‌مالد، فورا با خود می‌گویید "بچه من نیاز به یک چرت دارد!" البته ممکن است حق با شما باشد. از طرف دیگر، نوزادان تازه متولد شده هم ممکن است این کار را انجام دهند که یک عکس‌العمل  طبیعی است.

اما اگر کودک شما در طولانی‌مدت این کار را انجام دهد و در واقع این مالش چشم از روی خستگی یا رفلکس طبیعی نباشد، چه می‌کنید؟ آیا ممکن است مشکل از بینایی یا عفونت چشم او باشد؟ در این مقاله به علل اینکه چرا کودک چشم‌های خود را می‌مالد و راهکارهایی برای درمان آن اشاره خواهیم کرد.

خیر ، نور آبی تلفن هوشمند شما را نابینا نمی‌کند

خیر ، نور آبی تلفن هوشمند شما را نابینا نمی‌کند

نور آبی که از نمایشگر‌های الکترونیکی گسیل می‌شود، باعث نابینایی شما نخواهد شد. مطالعه‌ای که به تازگی منتشر شده باعث ایجاد نگرانی در جامعه و هشدارهای خبری رسانه‌های سراسر جهان شده است. اما کارشناسان می‌گویند که گزارش‌های خبری به نتیجه‌گیری‌های بی‌اساس در مورد تأثیرات احتمالی نور آبی بر روی چشم می‌انجامد.

خشکی چشم فقط روی چشم اثر ندارد

خشکی چشم فقط روی چشم اثر ندارد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که خشکی چشم می‌تواند آسیب‌هایی بیش از قرمز و تحریک شدن چشم برای شما داشته باشد. خشکی چشم ممکن است انجام کارهای روزمره را برای برخی افراد دشوار کند.
افراد دچار خشکی چشم ممکن است نسبت به دیگران درد شدیدتری را کنند و یا بیشتر دچار افسردگی و اضطراب ناتوان کننده شوند. این مطالعه برای اولین بار به جزئیات چگونگی زندگی 30 میلیون نفر در ایالات متحده که مبتلا به بیماری خشکی چشم هستند، پرداخته است.

لنزهای تماسی دو کانونی چیست و چه کاربردی دارد؟

لنزهای تماسی دو کانونی چیست و چه کاربردی دارد؟

لنزهای تماسی دو کانونه یا بایفوکال لنزهایی هستند که برای رفع مشکلات مربوط به پیرچشمی با نسخه‌های مختلف طراحی شده‌اند.

"پیرچشمی" مشکلی در بینایی است که همه افراد در سنین 40 تا 45 سالگی با آن روبرو می‌شوند. در این دوره سنی، چشم شما توانایی تمرکز واضح روی متن با خطوط ریز روزنامه، منوی غذا یا کتاب را که در فاصله نزدیک شما قرار دارد، از دست می‌دهند.

عدسی‌های دو کانونه می‌تواند به شما در خواندن کمک کند. اما همان‌طور که بعدا یاد خواهیم گرفت لازم نیست که این عینک، عینکی دو کانونه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ابتدا دو کانونه را به شما معرفی می‌کنیم و به شما می‌گوییم اگر در فکر گرفتن لنزهای تماسی دو کانونه هستید باید چه مواردی را در نظر داشته باشید.

روش بیرون آوردن لنز از چشم

روش بیرون آوردن لنز از چشم

برداشتن لنزهای تماسی ممکن است برای بیشتر افراد چشم انداز دلهره‌آوری برای اولین بارداشته باشد. حتی ممکن است برای  دوستان فرد استفاده کننده هم پرسشی ایجاد شود که" تو چطوری می‌تونی این کار رو انجام بدی؟"

خب درابتدا باید بگوییم که آرام باشید! و نترسید. فقط و فقط باید تمرین کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید همه چیز برایتان آسان‌تر می‌شود  و برداشتن لنزهم شامل این همه چیز است! اگر در اول کار کمی مشکل دارید خسته نشوید. این موضوع کاملا طبیعی است. در این مقاله به چند نکته برای از برداشتن لنزهای تماسی اشاره کردیم که باعث می‌شود روند کار(و برنامه‌های معمول برای خوابتان) کمی آسان‌تر شود.

بایدها و نبایدها در تمیز کردن عینک

بایدها و نبایدها در تمیز کردن عینک

تمیز کردن روزانه عینک بهترین روش برای زیبا نگاه داشتن و جلوگیری از خراشیده شدن لنزها است. اما نکته‌ی جالب در مورد نحوه تمیز کردن عینک این است که تنها یک راه درست وجود دارد و بسیاری از راه‌ها اشتباه هستند!

در این مقاله به بیان نکات ساده اما مهمی برای تمیز کردن لنزها و فریم‌های عینک می‌پردازیم که با رعایت آن عینک شما همیشه در شرایط عالی خواهد بود. این نکات همچنین در سالم نگه داشتن عینک آفتابی، عینک ایمنی و عینک ورزشی‌تان نیز مفید خواهد بود.

لنزهای تماسی مخصوص کودکان

لنزهای تماسی مخصوص کودکان

بچه‌ها باید به اندازه کافی بالغ باشند تا بتوانند لنزها را به گونه‌ای مصرف کنند که به چشم و بینایی آن‌ها آسیبی نرسد. سن آمادگی برای استفاده از لنز از کودکی به کودک دیگر متفاوت است. دراین مقاله به برخی از ملاحظات برای تعیین آمادگی کودک برای استفاده از لنزهای تماسی اشاره می‌کنیم که البته برای پدر و مادرها، در کنار مشورت با متخصص کاربردی است.

چک لیست سلامت چشم‌ها

چک لیست سلامت چشم‌ها

برای کمک به حفظ بینایی و سلامت چشم خود در طول سال از این چک لیست استفاده کنید. این نکات به صورت فصلی مرتب شده‌اند تا به شما کمک کنند بینایی سالم‌تان را در اولویت خود قرار دهید.

نحوه تمیز کردن لنزهای تماسی

نحوه تمیز کردن لنزهای تماسی

رعایت بهداشت یکی از مهم‌ترین عوامل جلوگیری از عفونت‌ها و سایر مشکلات چشمی است که نه تنها بر سلامت چشم اثر می‌گذارد بلکه در دراز مدت بینایی فرد را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این مقاله به برخی از بایدها و نبایدها برای ضدعفونی کردن لنزهای تماسی اشاره می‌کنیم. لطفا ادامه‌ی مطلب را با دقت بخوانید.

<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>